Já jsem Houba a přináším vám rozhovor s Veronikou ze Stone Smokeru, o stejnojmenném festivalu, který se bude konat už tenhle pátek a sobotu ve Skalákově mlýně. Zmínku o něm najdete už v naší nedělní Sondě a až se z festivalu vrátíme, můžete se těšit na report. Teď už ale k tomu, co tenhle psychedelickej stonerovej fesťák nabídne a jak se na něj můžete dostat, pokud jste o něm ještě neměli ani tucha.

Veru, vy na webu máte poměrně obsáhlou výpověď o tom, jak vlastně myšlenka festivalu vznikla, ale je něco, co bys ty sama ze sebe chtěla dodat?

Myšlenku měli kluci a já jim pomáhám utvářet, proto bych si přála, aby lidi, kteří přijedou, prožívali jen lásku všude, kam dohlédnou, a taky chvilky, které se pak stanou unikátní a budou trvat věčnost, která přesáhne “zdi” festivalu. Ať to zůstane v rodině, všichni jsme jedno.

Máte tam taky zmínku o prvotním pohnutku, jak kluky inspirovala návštěva francouzského Celebration Days Festivalu, proč se podobnou atmosféru rozhodli přivést i k nám, do Česka? Měli pocit, že jim tady festival podobného rázu chybí? 

Naprosto, nic v tomhle hudebním žánru tady neexistuje a je hlavně nadchla ta komunitní atmosféra, chtěli ji přivést i sem a zdá se, že se to daří, je to jednoduše o srdci, o lásce. 

Jak ses vůbec ty sama ke klukům připojila a jak na festival jako takový nahlížíš? Na co se těšíš nejvíc, jak dlouho vám zabraly přípravy? 

S Vojtou se znám už šest let a když nás před rokem opět cesty svedly dohromady, festival už se začínal řešit. A to se mi líbilo, chtěla jsem být téhle myšlenky součástí, takže jsem se zmocnila stánkařů a snažila se najít ty správné, kteří sem budou pasovat, jako třeba najít dobrou veganskou kuchyni a tak. Těším se hlavně na lidi, na tom to stojí. ♡♡♡

Kdybys měla v jedné větě lidi přesvědčit, aby festival navštívili, jaká věta by to byla?

Seru na systém, je to naše tady a teď. 

A teď to udělej znovu a obsáhleji. Ze srdce. 

Pro mě je fakt na prvním místě láska, všechno se od toho odvíjí, ve všem je viditelná, mám srdce obrovské a chci dát lásku všem, kteří si sem pro ni přijedou. Budeš to ty nebo ty? Ty? Já? My? Už mi chybí jen batikovaný tričko. Ženská ryba, no. 😂 

Na co se můžeme kromě kapelek těšit?

Inspirativní prostředí, přátelská atmosféra, nádherný duše, unikátní stánky (viz web), dobrý jídlo, krásná jurta čajovna…

Proč zrovna prostor Skalákova mlýna? Lákala vás energie prostoru a vůbec to, jak je prostor řešený, sedlo vám to k tomu, jakou alternativní energii festival sám o sobě má nést?

Když jsem se ke klukům dostala, tak byl prostor už jasný. A ano, jak říkáš, energie prostoru, undergroundový Míra Skalák. Je to vážně kouzelný místo, který chceš prostě navštívit. 

Zajímalo by mě, proč máte omezený počet vstupů, je to kvůli kapacitě prostoru a nebo kvůli tomu, že chcete, aby byla atmosféra tak trošku komornější? 

Vládní nařízení (bohužel). Ale ani v budoucnu se neplánuje megalomanství. 

Jak se k vám dostaneme? A kde můžeme složit hlavu? 

Hlava je malá a  složit se dá kdekoliv ve stanovém městečku. A co se dopravy týče, doporučila bych IDOS – hledejte zastávku Želetava. A jinak na našem fb existuje skupina, která se jmenuje Spolujízda na Stone Smoker Festival.

Pojďme ještě k line upu. Je to váš první ročník, chystají se k vám lidi ze specifický komunity, nebo máte pocit, že bude publikum různorodé? Na jaké žánry se můžeme těšit? 

Já si myslím, že pokud dobře slyšíš, tak hudba nezná mezí, takže sem může kdokoliv, kdo miluje hudbu jako takovou, ale jinak stoner rock, psychedelie a třeba i prvky jazzu, djs…

Je ještě něco, co bys chtěla lidem, kteří se k vám chystají, vzkázat?

Je to klišé, ale pojďme léčit planetu láskou, a tu máme, je tu pořád, změníme svět, je to revoluce. 

Tak jo, děkujeme za poskytnutí pohledu do “podsvětí” fesťáku, ať se vám se vším daří! 

Vidíme se? Neváhej, lístky ještě stačíš zakoupit na místě a nebo s větší jistotou na GoOutu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit