Years & Years, britské hudební trio, které vyhrálo BBC Sound of 2015, se nám představí už 18. března ve Fórum Karlín se svým debutovým albem Communion. Albem, se kterým se dostali i do nominací na letošní ceny Brit’s Awards. Stojí ale za to na ně vůbec jí?

Určitě ano. Jedná se o jednu z nejtanečnějších desek loňského roku, kterou jsme i my zařadili mezi sedm nejlepších. Převážně synthpopová nahrávka odkazující se k popovým osmdesátkám stylu Wham nezůstává v nostalgii, ale obrací se i na současné trendy elektrohousu nebo indie.

Pomáhá tomu i zajímavý hlas Ollyho Alexandra, který se nebojí výšek a ve svých textech se občas vyzpovídá o svých zkušenostech včetně sexu s jiným mužem. K tomu pomáhá i zkušenost s jeho ex přítelem, který je zároveň i členem skupiny Clean Bandit (Hit Rather Be, pamatujete?). To, ale i název alba odkazující ke křesťanství, přináší lehkou kontroverzi do mainstreamového díla.

Během necelých čtyřicetidevíti minut zazní rovnou několik velkých hitů jako Desire, Take Shelter nebo King, hit number one v Británii, kterou Olly okomentoval slovy: “Jsi s někým ve vztahu a cítíš se opojně, ale může to být návykové a cítíš se jako král. Víš, že to musíš ukončit a máš pocit, že je to špatně, ale nemáš pocit, že jsi dost silný na to skončit to sám od sebe. Chceš, aby to ukončil ten druhý. Takhle jsem se cítil po dobu jednoho roku a pak jsem ke konci napsal tuhle píseň.”

Kromě dalších tanečních vypalovaček Real, Ties nebo z deluxe edice pořádně rozjetou I Want Your Love, album nabízí i procítěné balady z kterých vyniká hlavně Eyes Shut, která zas pro změnu Ollymu pomohla přejít depresivní období. Je ale škoda, že Years & Years na albu neexperimentovali trochu víc.

Album Communion tak patří mezi nejlepší mainstreamové alba loňského roku a pokud si ho chcete poslechnout i naživo, tak určitě Years & Years neprošvihněte 12. března ve Fórum Karlín.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?