Nový film režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami získal cenu “Tagesspiegel Readers’ Prize” za nejlepší film sekce Fórum.

Skvělé ohlasy a recenze filmových kritiků potvrzují i sami diváci. Film Nikdy nejsme sami si z 66. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Berlinale odváží cenu za nejlepší film sekce Fórum, o kterém rozhodují čtenáři německého deníku Tagesspiegel.

Nejprestižnější filmový magazín The Hollywood Reporter ve své recenzi film chválí za jistou rukou vedený soubor herců a ostrý zrak, který sleduje neduhy společnosti s ironickým humorem a smyslem pro absurditu. Recenze dále vyzdvihuje mnohovrstevnaté výkony herců: Karla Rodena jako “vždy spolehlivého” a objev Zdeňka Godlu, “který z určitých úhlů připomíná (hollywoodského herce) Erica Banu a exceluje medvědí drsností, jehož agresivní chování dobře skrývá vnitřní citlivost.” Populární americký server Indiewire film přirovnává ke slavnému filmu “Babel” režiséra Alejandra Iñárritu.

Václavův film vypráví příběh lidí žijících v současné době, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů. V hlavních rolích se představí Karel Roden, Lenka Vlasáková a Miroslav Hanuš, se kterými režisér pracoval již při natáčení Paralelních světů a dále Zdeněk Godla a Klaudia Dudová, držitelka Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Cesta ven. Právě tímto filmem upoutal Petr Václav v loňském roce pozornost odborné veřejnosti a byl oceněn sedmi Českými lvy, včetně kategorií nejlepší film, scénář a režie. Film vstoupí do českých kin 7. dubna.

Na vzniku filmu se podíleli Václavovi dlouholetí spolupracovníci producent Jan Macola, kameraman Štěpán Kučera, zvukař Daniel Němec, střihač Florent Mangeot a kostýmní návrhářka Tereza Kučerová. Film vznikl v koprodukci společnosti Mimesis Film s francouzskou produkcí Cinéma Defacto, Českou televizí a společností i/o post. Film podpořil Státní fond kinematografie a Filmová nadace.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit