V pátek proběhla na náplavce release party nové kolekce od My Dear Clothing nesoucí název Roma. Byli jsme tam i my, a tak si zde můžete přečíst exkluzivní rozhovor se zakladatelem značky a podívat se, jak celá akce probíhala nebo jak vypadá nová kolekce.

11868776_1169772823049736_924047250_n

Čau, mohl by ses nám představit?

Čus, já jsem Zbyněk a založil jsem My Dear Clothing. Hrozně miluju oblečení, módu a všechno, co se kolem toho točí.

Právě se nacházíme na Náplavce, mohl bys nám popsat, co se tu děje?

Je to release party mojí nový kolekce Roma, která vznikla ve spojení mě a Standy Štěpánka. Díky Jägermeisteru jsme se dostali na tadytu loď, takže jim taky patří velký díky.

Proč zrovna Roma? Co tě vedlo k tomu udělat celou kolekci v římským stylu?

Naše spolupráce se Standou právě spočívá v tom, že on se zajímá o dost různejch věcí, a když už se o něco zajímá, tak hodně intenzivně. Ani nevim, kde přišel k Římu, ale ten nápad se mi líbil. Vždycky za mnou přijede, jsme třeba tejden u nás na bytě a něco z toho vznikne. Já většinou vymejšlim, jak to bude vypadat na oblečení a Standa se zajímá o hotový designy.

11903597_1169774006382951_1667792618_n

Co všechno můžeme najít v kolekci Roma?

V kolekci jsou mikiny, trička, peněženky, klíčenky a můžu už prozradit, že doplníme i snapbacky.

Jak jsi dostal nápad založit svojí vlastní značku oblečení?

Já jsem byl vlastně dost závislej na tadytěch labelech, hlavně těch undergroundovejch z Anglie, který tady v Čechách vůbec ani nebyli k dostání. Chtěl jsem dokonce udělat e-shop a spojit všechny ty undergroundový značky, který sleduju. Bohužel ty značky nechtěj pustit nic do zahraničí. Tak jsem si řekl, že založim vlastní label.

Jak dlouho už fungujete a co považuješ za svůj největší úspěch?

Fungujeme dva roky a za svůj největší úspěch považuju, že jsme se dostali na focení do Říma, kde jsme si to neskutečně užili. A další určitě tadyto – že jsme mohli udělat release party na Náplavce, o čem se mi před dvěma rokama ani nesnilo.

11868868_1169772549716430_830331856_n

Proč zrovna My Dear?

My Dear, protože mi na tom hodně záleželo a je to takovej můj dear, moje zlatíčko, který nikdy nepustim a rozhodně se toho nevzdám.

Co od vás můžeme čekat v budoucnosti?

Teďka se chystá velké kolekce s Pauliem Garandem, nebo teda s Garand Brandem, která bude zatim asi naše největší. V ní budou i bundy, kalhoty a vlastně spousta dalších věcí. Pak jsem domluvil kolaboraci se Shit Happens, takže se teďka v blízký době můžete těšit na hodně zajímavý věci v kolaboraci My Dear x Shit Happens.

Díky moc za rozhovor! Řekl bys nám nějakej vzkaz na konec?

Buďte na sebe hodný a sledujte dál CZECHMAG!

Release party na pražské náplavce, kde zahrál i NobodyListen, byla podle všech organizátorů i zúčastněných skvělá! My naprosto souhlasíme a přejeme My Dear Clothingu mnoho dalších úspěchů.

foto: Viktorie Beránková

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit