Pražský producent Corborat nám poskytl rozhovor. V něm jsme se pobavili o hraní v Česku, ale i o souvislosti hudby s drogami. Zbytek se dočtete sami.

Ahoj, mohl by ses nám představit?

Zdar, já jsem Corborat, 20 let starý producent dubstepu. Se svou produkcí jsem začínal ve 14 letech. V šestnácti jsem se díky producentovi z dubsteblogu, jménem Dirty Little Toaster, dostal k mixování. V období mezi 16 a 17 lety jsem začal pořádat události v clubu Cross, kde dodnes události pořádám pod názvem “Cross Hype”. Co se týče clubu Cross, tak jsem zde měl i praxe od školy, bydlel jsem tam 3 měsíce a pozoroval dění clubu 24 hodin denně. Byla to velmi bohatá zkušenost. Průměrně hraju tak 2x až 3x do měsíce… Hrál jsem na událostech jako Cross Festival, Konnekt, Olesko DrummyaBassy 2014-17. Dokonce i v Itálii, a to na římském festivalu Supercapodanno 2016 s producentem, který si říká “Kletis”.

Jak podle tebe souvisí drogy a DnB?

Podle mě každá hudební subkultura má svoje drogy – alkohol, marihuana a tak dále. Tím chci říct, že je v podstatě jedno, jestli přijdete do Crossu nebo do Retra, vždy se najdou lidi, kteří na těchto místech budou drogy užívat, ať už se bude jednat o marihuanu, či extázi atd.

Psal jsi, že jsi měl praxe v Crossu, co jsi studoval?

Cestovní ruch. Díky tomu, že je Cross navštěvovanej čím dál tím víc turisty, splňovala má podmínka k praxi všechna kritéria.

K hraní v zahraničí, lišilo se to od hraní třeba v Crossu?

I když Itálie je moc hezká země, sociální poměry zde jsou oproti Česku rozdílné. Tudíž to má a mělo vliv na komfort ze strany pořadatelů, techniky atd. Nicméně party se velmi povedla, zahrál jsem si jako doma.

zdroj: facebook.com

Dá se v českých podmínkách hraním uživit ?

Za jistých podmínek ano, ale to mluvíme o komerčním stylu hraní. V hudebním oboru se dá jít mnoha směry, ale to si myslím, že je v Česku spíš reálnější se uživit jako zvukař než DJ. Spíše ty více talentovaný dnes mohou říct, že se živí svojí produkcí a hraním.

Díky za rozhovor! Je něco co by jsi chtěl sdělit na závěr?

Na závěr bych chtěl poděkovat za interview a všem co stále chodí na Cross Hype.

Já děkuju za tvůj čas.

>>> Odkazy: fanpage, YouTubeSoundcloud.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit