Pražský producent Corborat nám poskytl rozhovor. V něm jsme se pobavili o hraní v Česku, ale i o souvislosti hudby s drogami. Zbytek se dočtete sami.

Ahoj, mohl by ses nám představit?

Zdar, já jsem Corborat, 20 let starý producent dubstepu. Se svou produkcí jsem začínal ve 14 letech. V šestnácti jsem se díky producentovi z dubsteblogu, jménem Dirty Little Toaster, dostal k mixování. V období mezi 16 a 17 lety jsem začal pořádat události v clubu Cross, kde dodnes události pořádám pod názvem “Cross Hype”. Co se týče clubu Cross, tak jsem zde měl i praxe od školy, bydlel jsem tam 3 měsíce a pozoroval dění clubu 24 hodin denně. Byla to velmi bohatá zkušenost. Průměrně hraju tak 2x až 3x do měsíce… Hrál jsem na událostech jako Cross Festival, Konnekt, Olesko DrummyaBassy 2014-17. Dokonce i v Itálii, a to na římském festivalu Supercapodanno 2016 s producentem, který si říká “Kletis”.

Jak podle tebe souvisí drogy a DnB?

Podle mě každá hudební subkultura má svoje drogy – alkohol, marihuana a tak dále. Tím chci říct, že je v podstatě jedno, jestli přijdete do Crossu nebo do Retra, vždy se najdou lidi, kteří na těchto místech budou drogy užívat, ať už se bude jednat o marihuanu, či extázi atd.

Psal jsi, že jsi měl praxe v Crossu, co jsi studoval?

Cestovní ruch. Díky tomu, že je Cross navštěvovanej čím dál tím víc turisty, splňovala má podmínka k praxi všechna kritéria.

K hraní v zahraničí, lišilo se to od hraní třeba v Crossu?

I když Itálie je moc hezká země, sociální poměry zde jsou oproti Česku rozdílné. Tudíž to má a mělo vliv na komfort ze strany pořadatelů, techniky atd. Nicméně party se velmi povedla, zahrál jsem si jako doma.

zdroj: facebook.com

Dá se v českých podmínkách hraním uživit ?

Za jistých podmínek ano, ale to mluvíme o komerčním stylu hraní. V hudebním oboru se dá jít mnoha směry, ale to si myslím, že je v Česku spíš reálnější se uživit jako zvukař než DJ. Spíše ty více talentovaný dnes mohou říct, že se živí svojí produkcí a hraním.

Díky za rozhovor! Je něco co by jsi chtěl sdělit na závěr?

Na závěr bych chtěl poděkovat za interview a všem co stále chodí na Cross Hype.

Já děkuju za tvůj čas.

>>> Odkazy: fanpage, YouTubeSoundcloud.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?