V tomto rozhovoru si představíme mladou slečnu Anežku Chudlíkovou aka Not So Funny Any. Anežka je přítelkyní rappera a zpěváka Amca. Tato multitalentovaná slečna se před rokem rozhodla, že začne točit svou vlastní tvorbu na YouTube a my vám dnes přinášíme s Anežkou rozhovor.

Ahoj Anežko, můžeš se našim čtenářům nejdříve představit a říct nám, co v součastnosti děláš a kým jsi?

Jmenuju se Anežka, ale lidi mě znají hlavně z YouTube pod přezdívkou Not So Funny Any.     

Pracovně jsem fotografka a kameramanka v Art Motion Media. Založila jsem si v uvozovkách tuhle “firmu” o dvou lidech (já a přítel) v roce 2014, ale pracuju v tomto oboru už od 17 let. Svoji práci absolutně miluju, protože zachycuju emoce.

Pro zábavu jsem před rokem začla točit na YouTube… No a nějak se to zvrtlo a počet mých unicornských fanoušků se rozrůstá do větších rozměrů, než jsem si kdy mohla představit.

Jinak miluju zvířata, makeup, zpěv, snowboard…

V tvých videích jsme se dozvěděli, že jsi vystudovala střední školu Michael a že se živíš focením. Věděla jsi už v té době, že jednou budeš točit videa na YouTube?

Já jsem už v druháku měla nutkání sdílet svojě holčičí věci na netu, ale to frčely hlavně blogy. Takže jsem si založila blog a dokonce jsem snad dvě videa na YouTube natočila. Ironií je, že jsem v tu dobu neměla ani tucha, že se lidem na YouTube říká youtubeři, a že mají svoje komunity lidí. Vůbec jsem to nevnímala jako samostatné médium. Občas jsem sledovala makeup tutoriály, ale to bylo asi tak vše. Až když jsem před tím rokem nahrála své první video, tak jsem začala ten YouTube sledovat víc a zjistila jsem pořádně jména úspěšných youtuberů. (Stále neznám všechny :D)

Proč zrovna přezdívka “Not So Funny Any”? Jak to vlastně vzniklo?

Chtěla jsem, aby v mojí přezdívce bylo Any, protože mamka mi tak říká, a chtěla jsem, aby se to rýmovalo. No a přítel je velkej optimista a dělá furt nějaký vtípky a já se vždy snažím taky nějakou tou srandou přispět, ale ne vždy mi to vyjde, a většinou je to takový ten trapný vtip, kdy se mi přítel směje hlavně kvůli tomu trapnu. Tak jsem si řekla “né až tak vtipná Any”. A bylo to… Not So Funny Any, je to divný… Uznávám.

Víme o tobě, že se nevěnuješ jen focení, točením videí, ale i zpěvu. Hodláš někdy vydat svoji vlastní píseň?

Zpěvu jsem se věnovala hodně – 8 let jsem sólově zpívala a chtěla jsem vždy být zpěvačka, ale celé to ztroskotalo kvůli mojí extra velké trémě. Teď zase chytám chuť do zpěvu, ale zase jen díky svýmu úžasnýmu klukovi AMCOvi. Já totiž vždy strašně váhám a nevěřím si ve zpěvu, ale on je ten, co mi dodá odvahu a řekne “Bež do toho”. Takže ANO, připravuji svůj vlastní song i s klipem za 100k odběratelů. Bude to takový dárek pro mě i pro moje fanoušky. Už se moc těším na to tvoření.

Kdo tě v tvojí tvorbě podporuje a kde bereš inspiraci?

Podporuje mě celá rodina, kterou neskutečně miluju! Podporuje mě AMCO, můj nejúžasnější přítel, a samozřejmě všichni moji fanoušci. Když si čtu od nich zprávy, tak mám kolikrát slzy v očích dojetím. Ano, je to na jednu stranu virtuální svět, ale díky němu můžu vykouzlit tolik úsměvů v reálném světě a zvednout tolika lidem náladu, když je jim těžko. Proto nechci nikdy točit negativní videa.

Inspiraci čerpám rozhodně ze zahraničí (jsou tam hodně napřed), ale kolikrát mě napadne něco jen tak, když mám hlavu v oblacích, když si povídám s rodinou, když se procházím. Mám spíš problém ty nápady krotit, pač jich mám tolik, že to nestíhám realizovat.

Je o tobě známé, že miluješ pastelové barvy, jednorožce a ananasy, řekneš nám proč?

Ananasy mě už opustily, protože se časem ukázalo, co se mi fakt líbí a jakou cestou chci jít. Myslím, že barevnost, nadpřirozené bytosti, fantazie – to je to, co moji osobu vystihuje. Jsem takový poblázněný snílek, který je uvnitř pořád dítětem.

Něčeho jsi již dosáhla, ale jistě přemýšlíš co dál. Jaký je tvůj současný cíl?

Mám pořád nové a nové cíle. Teď chci pokořit 100 tísíc odběratelů a pak budu chtít 150k a pak víc a víc… Jsem cílevědomá, a tak vždy, když něco překonám, přeju si jít dál a dál. Ráda překonávám sama sebe. To samé, jako mám cíl žít New Yorku, tak nevím, co přijde, až tam budu. To bude zase něco nového. Sny a cíle se mění, ale je důležité je mít a jít si za nima.

Existuje nějaké motto, přísloví či citát, kterým se v životě řídíš?

Je jich víc a dost z nich jsem si vymyslela :D. “Věř a máš z poloviny vyhráno, a když k tomu budeš makat, tak se to splní.” (Ano, tohle je můj výmysl, proto to zní tak kostrbatě.)
“Create”, “Chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se chovali oni k tobě”, “Karma zdarma, ta tě dožene” – z Amcova songu. “Dej člověku čuchnout k penězům a poznáš, co je zač.”

Sleduješ někoho z české či zahraniční YouTube scény? 

Sleduju hlavně zahraničí, např. Desi Perkins, NikkieTutorials, Casey Neistat, IAMKARENO, Kelsey Simone, Michelle Phan… A spoustu dalších!

Na závěr bych ti chtěla poděkovat za tvůj čas. Přeji ti za sebe i za ostatní mnoho dalších úspěchů v životě a samozřejmě i na YouTube scéně. Těšíme se na další videa a držíme ti palce! Chtěla bys na konec něco vzkázat našim čtenářům, fanouškům?

Ráda bych vzkázala svý fanouškům óóóbr DĚKUJU! Každého z vás mám v mém obrovském srdci! Díky vám mám pro koho tvořit a mohu realizovat samu sebe! Vždy jsem byla umělecky založená, ale teď jsem konečně našla svoje místo, kde se můžu pořádně vyblbnout a svoje šílený nápady tvořit. Děkuju všem za velkou podporu, zprávy, komentáře, setkání. Užívám si to se vším všudy – někdy je to strašná dřina a jindy velká sranda, ale stojí to za to! Zdravím všechny čtenáře CZECHMAGu a děkuju moc za rozhovor. I já přeji monoho úspěchů, ale hlavně buďte šťastní, ať děláte cokoliv. S láskou, Any.


YouTube: www.youtube.com/Not So Funny Any
Facebook: www.facebook.com/Not So Funny Any
Instagram: www.instagram.com/Not So Funny Any
Twitter: www.twitter.com/Not So Funny Any

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit