O víkendu se na pražském ostrově Štvanice uskutečnil již dvacátý ročník Mistrovství České republiky ve skateboardingu. Vítězem se již počtvrté stal přední český jezdec Maxim Habanec.

V sobotu 1. října se na pražský ostrov Štvanice sjeli přední čeští skateboardisté. Přesněji tedy zamířili do štvanického Mystic skateparku, kde se pořádal dvacátý ročník Mistrovství České republiky. Závodníci soutěžili ve třech disciplínách, a to street, bowl a best trick. Žhavým kandidátem na vítěze byl Martin Pek, jenž se umístil na první pozici předchozí rok. Tentokrát mu ale prvenství sebral Maxim Habanec, jenž na ,,domácí” půdě předvedl opravdovou krasojízdu a stal se tedy již počtvrté mistrem České republiky. Celé mistrovství provázela skvělá atmosféra. Diváci si užili spousty jídla, pití, hudby a hlavně kvalitního skateboardingu. Maxim si krom ocenění odnesl také money prize ve výši 30.000 Kč. Zakončení letošní sezóny tím pádem proběhlo opravdu na jedničku, nebo můžeme říct na Maxima?

14537048_1844313932521876_189269185_o

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?