Dvě procenta populace Země beze stopy zmizela. Z rodin zmizely sestry, bratři, manželky a bratranci jako lusknutím prstu. Dosud nikdo neví proč. Je snad příčinou jakýsi ,,armagedon”, který si odnesl ,,vyvolené” a ostatní nechal napospas osudu? Nebo snad něco úplně jiného?

The Leftovers, dílo spisovatele Toma Perrotty, se stalo bestsellerem, na jehož základě se dokonce začal natáčet seriál. Proto mě samotnou překvapilo, že jsem o této knize nevěděla – jednoduše po ní má ruka instinktivně sáhla a anotací na zadní straně mě ohromila.

Kniha sleduje osudy rodiny starosty Kevina Garveye. Kevin měl velké štěstí – incident mu nikoho nevzal. Ale dá se už nazývat štěstím to, že mu naprosto rozvrátil rodinu? Jeho manželka se přidala k podivné sektě, která chodí celá v bílém, žije za prostých podmínek a vyznačuje se kouřením cigaret a mlčenlivostí. Mezitím se jeho vysokoškolský syn už dva roky neozval, jezdí kdesi po Státech s pochybným léčitelem a z jeho dcery – dříve třídní premiantky – se stává potížistka s vyholenou hlavou, myslící jen na párty a kluky.

Lidé v čele s Kevinem se musí začít srovnávat s tím, že světová historie byla navždy poznamenána, a že se jim jejich tak často oplakávaní příbuzní možná nikdy nevrátí.

Co se tedy doopravdy stalo?

Kniha byla poutavá hned od začátku – garantuji vám, že budete nedočkavě otáčet stránky, protože příběh opravdu nešetřil překvapivými rozuzleními. Strašně ráda bych této knize dala jedno z nejvyšších hodnocení, kdyby nebylo jednoho – na konci knihy, když jste dočetli poslední slovo poslední věty, jste si uvědomili, že příběh byl nedovysvětlený. To, na co čekáte celou knihu, díky čemu dychtivě obracíte stránky, vám nebude prozrazeno. Proto si toto jinak vynikající dílo zaslouží o něco nižší hodnocení, než jsem zprvu očekávala.

I přes tuto chybu vás toto napínavé dílo rozhodně nezklame, možná i díky tomu, že podobná situace může nastat kdykoliv i v opravdovém světě. To si budete říkat po celou dobu čtení.

zdroj:
náhledový obrázek

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit