Gucci Mane nahrál album Everybody Looking za 6 dní. “And on the seventh day I rested, like the Lord.”

Gucci je volný a po krátké době, co je na svobodě, vydává svůj 68. projekt “Everybody Looking”.

COVER

Cover na mě působí velice příjemně, asi to dělají ty barvy. Kromě nich na něm můžete vidět i samotného Gucciho se zdviženýma rukama nad hlavou. Dává najevo, že je opravdu svobodný!

PRODUKCE

Většina beats je od producentů Mike WiLL a nebo Zaytoven, kteří buď produkci dělali samotní a nebo i spojili síly, jako například hned u prvního tracku No Sleep (Intro) nebo i na songu WaybachGuwop HomeRichest Nigga In The Room a At Least a M.

Boi-1da a Murda jsou dva producenti, kteří se postarali o track Back on Road. Jeden z Toronta v Kanadě, druhý z Ontaria, jeho beats použili i producenti jako Lil Durk, Soulja Boy, Young Thug, Migos. Pussy Print má na svědomí Mike WiLL, “jeho dítě” a mladší z dua Rae Sremmurd – Swae Lee – a Marz, jehož produkci (vytvořenou společně s Mike WiLLem) můžete znát třeba z tracku No Lie od rappera 2 Chainz.

Drumma Boy nachystal beat na track All My Children. Producent narozen v Memphisu, co se přesunul do centra rapu – Atlanty – spolupracoval s Migos, Juicy J, Rick Rossem a nebo třeba Chrisem Brownem. Outro aka Pick Up The Pieces je od Zaytovena společně s Will-A-Fool. A kdo má na starost beat z bonus tracku Multi Millionare Laflare? Zaytoven z 808 Mafia.

FEAT.(S)

3 hosti. 3 velká jména. Drake, Kanye West a Young Thug. První jmenovaný se u Gucciho pár dní po jeho propuštění zastavil na návštěvě, když byl zrovna ve městě, a tak mu věnoval svůj hlas na refrén k tracku Back on Road. Song oslavuje Gucciho svobodu a to, že je zpět. Song byl nahrán 10 dní po jeho osvobození, takže nechyběla obrovská euforie. Spolupráce mezi těmito jmény je zajímavá hlavně v tom, že Gucci Mane kanadského rappera dissoval na Twitteru.

V tracku Pussy Print, na který si Guwop pozval Kanye Westa vysvětluje to, že změna, která u něj nastala – zhubnutí – a to, že rappuje víc jemně a ne jako dřív, se nemusí brát negativně. Pořád si někdo myslí, že to je klon?

Guwop Home a kombo Guwop x Thugger? Brrr. Young Thug je velmi rád, že Laflare již netráví svůj čas za mřížemi, ale je teď zpět doma.

HODNOCENÍ

Tomuto albu dávám slušných 90 %. Král trapu Gucci Mane po propuštění z vězení téměř hned vydal velmi kvalitní projekt s velmi známými hosty. Do toho všeho stihl vydat i 8 videoklipů během pár dní. Flow se co track mění, Drake ozvláštňuje svým refrénem projekt, stejně jako Young Thug, ale i tak jsou některé tracky až moc podobné jiným. Gucci Mane však pracuje dál a jen tak nespí, v zimě se dočkáme dalšího ohlášeného projektu WOPTOBER.

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit