Gucci Mane nahrál album Everybody Looking za 6 dní. “And on the seventh day I rested, like the Lord.”

Gucci je volný a po krátké době, co je na svobodě, vydává svůj 68. projekt “Everybody Looking”.

COVER

Cover na mě působí velice příjemně, asi to dělají ty barvy. Kromě nich na něm můžete vidět i samotného Gucciho se zdviženýma rukama nad hlavou. Dává najevo, že je opravdu svobodný!

PRODUKCE

Většina beats je od producentů Mike WiLL a nebo Zaytoven, kteří buď produkci dělali samotní a nebo i spojili síly, jako například hned u prvního tracku No Sleep (Intro) nebo i na songu WaybachGuwop HomeRichest Nigga In The Room a At Least a M.

Boi-1da a Murda jsou dva producenti, kteří se postarali o track Back on Road. Jeden z Toronta v Kanadě, druhý z Ontaria, jeho beats použili i producenti jako Lil Durk, Soulja Boy, Young Thug, Migos. Pussy Print má na svědomí Mike WiLL, “jeho dítě” a mladší z dua Rae Sremmurd – Swae Lee – a Marz, jehož produkci (vytvořenou společně s Mike WiLLem) můžete znát třeba z tracku No Lie od rappera 2 Chainz.

Drumma Boy nachystal beat na track All My Children. Producent narozen v Memphisu, co se přesunul do centra rapu – Atlanty – spolupracoval s Migos, Juicy J, Rick Rossem a nebo třeba Chrisem Brownem. Outro aka Pick Up The Pieces je od Zaytovena společně s Will-A-Fool. A kdo má na starost beat z bonus tracku Multi Millionare Laflare? Zaytoven z 808 Mafia.

FEAT.(S)

3 hosti. 3 velká jména. Drake, Kanye West a Young Thug. První jmenovaný se u Gucciho pár dní po jeho propuštění zastavil na návštěvě, když byl zrovna ve městě, a tak mu věnoval svůj hlas na refrén k tracku Back on Road. Song oslavuje Gucciho svobodu a to, že je zpět. Song byl nahrán 10 dní po jeho osvobození, takže nechyběla obrovská euforie. Spolupráce mezi těmito jmény je zajímavá hlavně v tom, že Gucci Mane kanadského rappera dissoval na Twitteru.

V tracku Pussy Print, na který si Guwop pozval Kanye Westa vysvětluje to, že změna, která u něj nastala – zhubnutí – a to, že rappuje víc jemně a ne jako dřív, se nemusí brát negativně. Pořád si někdo myslí, že to je klon?

Guwop Home a kombo Guwop x Thugger? Brrr. Young Thug je velmi rád, že Laflare již netráví svůj čas za mřížemi, ale je teď zpět doma.

HODNOCENÍ

Tomuto albu dávám slušných 90 %. Král trapu Gucci Mane po propuštění z vězení téměř hned vydal velmi kvalitní projekt s velmi známými hosty. Do toho všeho stihl vydat i 8 videoklipů během pár dní. Flow se co track mění, Drake ozvláštňuje svým refrénem projekt, stejně jako Young Thug, ale i tak jsou některé tracky až moc podobné jiným. Gucci Mane však pracuje dál a jen tak nespí, v zimě se dočkáme dalšího ohlášeného projektu WOPTOBER.

 

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE