Měsíc se s měsícem sešel a jsme tu opět u rapových tipů pro měsíc květen. Pokud jste v pasti a nevíte co poslouchat, jsme tu právě pro vás. Nejzásadnější desky či mixtapy za měsíc květen máte naservírované přímo na talíři.


 Skepta – Konnichiwa

Tento člověk udělal boom s rapovým žánrem grime. Prorazil scénu obrovským hitem “Shutdown” a patří mezi přátele Drakea a spousty jiných zásadních hudebníků amerického hudebního průmyslu. Tento měsíc vypustil svou první debutovou desku, které nechybí spolupráce s Pharrellem Williamsem, ASAP Nastem nebo grimeovým parťákem Wileyem. Anglický střelec Skepta tě nenechá na svém albu vydechnout ani na chvilku.

zdroj - helloskepta.com
zdroj: helloskepta.com

The Underachievers – It Happened In Flatbush

Zde se jedná o výborný mixtape dvou mladíků z New Yorku. Ve hře nejsou žadní nováčci. Minulý rok vydali víc než skvělý debut. Jsou důkazem toho, že není potřeba mít zvučná jména na projektech, a přesto to může znít líp než většina. Nezapomeňte na jejich koncert na letošním Hip Hop Kempu, kde se představí mezi hlavními headlinery.

zdroj-okayplayer.com
zdroj: okayplayer.com

Chance The Rapper – Coloring Book

Chance The Rapper dokazoval svoji originalitu, talentovanost a nadhled již na mnoha mixtapech předtím. Poslední kapkou před jeho vzplanutím byl velký prostor na desce The Life Of Pablo, kdy věnoval Kanye Westovi samotnou sloku. Coloring Book je zatím nejvyspělejší projekt, který Chance The Rapper vydal. Objevují se jména jako Jay Electronica, Justin Bieber, Young Thug, Future, Kanye West, 2Chainz, Lil Wayne a mnoho dalších. Jednoduše to je představení aktuální rapové smetánky, která do Chance The Rappera vkládá mnoho nadějí stejně tak jako my.

zdroj-complex.com
zdroj: complex.com

Post Malone – August 26th

Post Malone konečně potěšil své fanoušky prvním mixtapem. Jedná se o relativně krátké představení na deseti písních, avšak jedná se o zajímavý a příjemný kousek. Pozval si pár doplňujících interpretů a mezi ty hlavní patří rozhodně 2 Chainz a Lil Yachty. Post Malone zapůsobí na fanoušky lidí jako Tory Lanez, Weeknd nebo Bryson Tiller. Příznivci jemnějšího soundu jsou zde správně.

zdroj-pigeonsandplanes.com
zdroj: pigeonsandplanes.com

Již teď víme, že červen nám přichystal ledajaké překvapení a můžeme se těšit na plno nové hudby.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit