Únikové hry dnes můžeme nalézt v téměř každém hlavním městě každého státu na světě, za což vděčíme jejich obrovskému rozmachu zejména v posledních letech. Vzhledem k technologickému pokroku dnes bývají únikové hry spíše hollywoodskými filmy, kdy se ocitáte v kůži hlavního protagonisty. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější hry, na které můžete v dnešní době narazit.

The Mr.X Puzzle House, Shanghai

Považována za jednu z nejzajímavějších únikových her na světě vůbec. Co je na této hře zajímavé je to, že vám nikdo nic neřekne. Na výběr máte pět místností a dovnitř si nesmíte vzít žádné mobilní telefony nebo zapalovače. Vše je opravdu jen a pouze na vás a vaší skupině a nejednou budete muset hledat indicie např. i pohledem z okna ven na ulici! 

The Escape Game, Orlando, Florida

Únikovka ve vesmíru? Proč ne! Jedna z nejoceňovanějších únikových her ve Spojených státech vezme vaši skupinu rovnou na Mars. V únikové hře Mission: Mars přistanete na povrchu rudé planety, přičemž se vám ale poškodí vaše loď. Pokud se chcete vrátit zpět na Zem, musíte ji během 60 minut opravit, nebo zhynete pod obrovskou dávkou radiace, kterou přináší přibližující se kosmická bouře.

Room Escape Adventrues, Chicago

Jedna z únikovek, při kterých vám půjde opravdu o život. Samozřejmě obrazně. Trapped in a room with a Zombie je název únikové hry, který hovoří sám za vše. Jste zavřeni v místnosti, kde je řetězy připoutána zombie! Každých pět minut se jí otevře jeden zámek na poutech, a pokud do 60 minut nenajdete cestu ven, nenajdete ji již nikdy!

Questerland, Praha

V pražských Vinohradech je desítky let ukryt sklep. Ale nejedná se o jen tak ledajaký sklep! Jedná se totiž o trezor, za jehož zdmi se ukrývají cihly zlata, drahé kameny, vzácné mince, plné schránky bankovek a spoustu dalších cenností, ze kterých jde lidem hlava kolem! Za 120 let, co zde trezor stojí, se ho pokusili vykrást už sedmnáctkrát a zatím nikdy nikdo neuspěl. Po každém pokusu o vyloupení se majitelé rozhodli trezor ještě více zabezpečit. Za poslední roky se tak proměnil v nedobytnou pevnost, plnou elektrických zámků a poplašných zařízení…Podaří se vám trezor vyloupit za 60 min a utéct? Rezervujte si naší únikovou hru a zkuste si to na vlastní pěst!

– advertorial –

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit