Už jste oprášili celou svou knihovničku a nevíte co dál? Pražský Microfestival vám už 30. října pomůže se i v této nelehké době ponořit do světa tuzemského i světového umění a literatury. Přes veškerá opatření proti šíření COVID–19 se letos festival se zaměřením na experimentální literaturu a autorské čtení, film, performanci i další formy umění uskuteční online. A vy si můžete veškerá vystoupení užít přes jejich webové stránky z pohodlí domova.

Prague Microfestival vznikl za podpory Filozofické fakulty UK a původně byl koncipován jako přirozený následovník Pražského Mezinárodního Festivalu Poezie (2004), jež přivítal na 40 spisovatelů z více než 20 zemí. Dnes se PMF dále zaměřuje na experimentální poezii, vizuální psaní, performativní texty, fonetickou poezii a mnoho dalších. PMF však není pouze festivalem a platformou, ale i místem setkání. Za posledních devět let existence tak nastartoval kariéru celé řadě mladých talentovaných spisovatelů, překladatelů a organizátorů kulturního života.

Online znamená ještě lepší dostupnost a širší dosah pro veřejnost

Letos PMF představí celou škálu vysoce ceněných básníků z různých koutů světa, jako jsou například: Enis Maci (Německo), Artis Ostups (Lotyšsko) či John Trefry (USA). Díky mnoha mezinárodním partnerům si pak budete moci veškerá vystoupení poslechnout jak v originálním znění, tak v českém a anglickém překladu.

Kromě toho budou ve streamovacím okně na stránkách festivalu k poslechnutí a zhlédnutí dvě virtuální debaty – teoretická panelová diskuze “Mayday/M’aidez” a debata o současné vydavatelské scéně malých nakladatelství. PMF zároveň věří v synergii umění a polyfonii literatury, takže si diváci budou moct každý večer vychutnat představení i z ostatních uměleckých oblastí. Na programu tak jsou například zpěváci Orkida Bracula & Valen Sandoval, divadelní kolektiv NOIR, filmové projekce, hudební vystoupení a mnoho dalšího.

Program začíná prvními autorskými čteními v pátek 30. října v 16:45 a na internetových stránkách festivalu se bude odehrávat až do neděle 1. listopadu, kdy festival ukončí představení ROKSAN. Celý program si pak můžete prohlédnout na webových stránkách PMF zde.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit