Dream-popové duo teepee představuje exkluzivně skrze náš web premiéru videoklipu k písni closer z nejnovější desky Where the Ocean Breaks. Vizuální báseň k písni pojednávající o důležitosti lidské blízkosti režíroval a natočil Tomáš Koucký z Old & Rich Production. Pro natáčení vybral zahrady, parky a střechy, jež navrhl a zrealizoval zahradní architekt Aleš Kurz.

Pod názvem teepee se skrývají dvě jména – Tereza Lavička-Sladká a Miroslav Patočka, kteří spolu hrají už od roku 2015. Píseň closer pochází z alba Where the Oceans Breaks vydaného na začátku letošního roku.

Námět videoklipu vznikl na popud oslavy 30 let Zahradní architektury Kurz, kdy Tomáš Koucký společně s majitelem Alešem Kurzem v zimě přemýšleli, jak vdechnout příběh a poetiku jeho 30 leté tvrdé práci. Jejich záměrem bylo vzdát hold několika překrásným soukromým zahradám na Zbraslavi, velmi ceněnému keltskému hřbitovu v Dolních Břežanech a zahradní střeše kouzelné budovy DRN na Národní třídě. V hlavních rolích se objevují Bára Hankeová a Šimon Bilina.

„Closer je píseň o lásce, která není milostná. Je o lásce, která vás vždy dovede zpět domů, i ve chvílích kdy ztrácíte sami sebe. O blízkosti a vztazích s lidmi, kteří jsou tu vždy pro vás, ať se děje cokoliv,“ popisují píseň teepee. 

foto: Lindsay Oliver

„Oslovili jsme naše oblíbené duo teepee a v prapodivné karanténní době tohoto jara vznikla obrazová báseň. Věřím a doufám, že bude společně s intimním songem Closer inspirovat lidi, aby letošní social distancing byl jenom dočasnou záležitostí a mohli jsme se brzo potkávat bez masek. A to píši zrovna v první den své nadcházející 10denní karantény. Mě samotného výsledná podoba klipu fascinuje a jsem zvědavý, jakou bude mít odezvu mezi diváky. Je to poprvé, kdy jsem vdechl život celému klipu od námětu až po výslednou podobu.“ říká o videoklipu režisér Tomáš Koucký.

Pokud se chcete o hudební dvojici dozvědět ještě něco víc, můžete si přečíst i náš nedávný rozhovor k (tehdy) nové desce.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit