Kapela Sergeant Jammer právě vydává nový singl V60 boi. „Je to velký, jiskřivý a mám z toho ohromnou radost!“ hodnotí skladbu držitel ceny Grammy John Davis.

Pražská indie popová čtveřice Sergeant Jammer, se kterou u nás nedávno vyšel rozhovor v rámci série Keeping an Eye Onvydává nový singl V60 boi. Dva  chlapci, filtrovaný kafe a láska pod kapucí noční oblohy – další z témat, kterým kapela doplňuje dvě předešlé skladby.

Co se týče témat, která v naší tvorbě řešíme, tak jsou to většinou starosti naší  generace, které kolem nás vnímáme. Tenhle singl se věnuje hlavně sexualitě – pořád nás nepřestává udivovat, kolik lidí řeší tuhle stránku lidský osobnosti a jakým způsobem ji někteří lidé vnímají a dokážou jí ubližovat,“ přibližuje téma skladby frontman Lukáš Kostka.

Produkci měl opět na starosti známý český producent Boris Carloff (Skyline,  Sunshine, David Koller). O mastering skladby se postaral držitel ceny Grammy John  Davis, který má za sebou alba Lany Del Ray, Foals nebo Led Zepellin. „Věděli jsme,  že Boris se s lidmi z londýnského Metropolis studia dobře zná, a tak poslat to tam na master nebyl žádný problém. Výběr Johna Davise byl jasný – dělal prakticky všechna  alba, na kterých jsme vyrostli. Fakt nás překvapilo a ohromně potěšilo, když nám  sám John napsal, že se mu to hrozně líbí, a dokonce nás začal sledovat na Instagramu ze svého osobního účtu,“ dodává bubeník Martin Nouza.

V60 boi je v řadě třetím singlem, kterým kluci stále více definují svůj zvuk. Díky dominanci syntezátorů a elektronických prvků vám chvílemi mohou evokovat atmosféru kapel The 1975 nebo MGMT. „Tohle je cesta, kterou chceme jít. Zvukový  vývoj, kterým jsme za poslední rok prošli, je něco z čeho jsme moc nadšený. Někdy  to nejspíš shrneme nějakým déle hrajícím konceptem. Zatím jsme několikrát týdně zavřený ve zkušebně a tvoříme spoustu materiálu,“ nastiňuje budoucí vývoj klávesista Lukáš Foltýn.

Sergeant Jammer je pražská indie popová kapela, která na scéně působí 3 roky. Tvoří ji frontman Lukáš Kostka, baskytarista Miroslav Daněk, klávesista Lukáš Foltýn a bubeník Martin Nouza. Mohli jste je spatřit hrát po boku Peach Pit, Tender či  Turnover. Mezi jejich nejvýraznější úspěchy patří klubové koncerty v Berlíně, Vídni či  rakouském Grazu. Jejich skladby jste mohli zaregistrovat například na rádiu Expres_FM, Radiu 1 nebo britském Cool Britannia.

A nyní už si můžete dopřát poslech singlu a zhlédnutí lyric videa, které na našem webu vychází v exkluzivní premiéře.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit