Československá kapela Ending naděluje k letošním Vánocům dárky o něco dříve a vydává retro klip k písni Mysz Motorowa, která vyšla v pátek 11. prosince. Režisér a zároveň jeden z členů kapely, Dejv Procházka, se při jeho tvorbě inspiroval klipy z osmdesátých a devadesátých let minulého století. Leitmotivem letošního snažení tohoto indie-funkového pražského kvarteta je přitom recyklace. 

Rok 2020 začal pro Ending nadějně, když při křtu svého debutového EP “Plavalaguna” z únoru naplnili pražský Klub Famu. Dále se jim povedlo na sebe upozornit účastí v soutěži Rec.stage, kam se letos přihlásilo přes tisíc kapel. A právě díky postupu do finále této soutěže si letos měli Endings zahrát na zvučných festivalech, jako jsou Colours of Ostrava, Metronome Prague či FM City fest. Bohužel, vzrušující vyhlídky pražského hudebního uskupení nešťastně utla koronavirová krize.

Kapela Ending, ve složení: Jiří Nováček (zpěv, rytmická kytara), Dejv Procházka (sólová kytara, syntezátor, backvokál), Josef Doškář (bicí, backvokál) a Radoslav Pukluš (baskytara) však letos rozhodně nezahálela a svůj volný čas využila k přípravě své debutové desky. Ta vyjde příští rok a o její produkci se zasloužil Rony Janeček z kapely John Wolfhooker. Jako pilotní píseň si pražské kvarteto vybralo právě skladbu “Mysz Motorowa”, ke které vychází na našem webu nový klip a opět se zde recykluje!

Vizuál této novinky je stylizovaný do estetiky studiových klipů 80. let a je koncipován jako hommage ikonickým “živákům” a filmařským klišé této éry.

Na první pohled dá tohle dílo vzpomenout na klip k písničce Ecstasy od německé kapely The Stripes, avšak pozorní diváci si jistě všimnou i odkazů na další světové kapely jako The Cure, Oasis, Talking Heads nebo Nirvana.

A ti skuteční fajnšmekři, ti pak mohou zmerčit i slovenské perly jako Beátu Dubasovou nebo Deža Ursinyho. Retro nádech klipu v produkci pražských Creative Dreamers doplňují také dobové rekvizity. Kostýmy, které v klipu můžete vidět zapůjčili second-handy Divoký 90ky a Les Voiles. Natáčecí prostor pak poskytl pražský hudební klub Rock Café.

Kapelu můžete podpořit hlasováním v soutěži Startér Radia Wave.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit