Tento týden probíhá v Praze čtvrtý festival tuzemské elektronické hudby Elekce. Kromě řady diskuzí, workshopů a poslechových večerů je připravený také třídenní maraton koncertů a djských setů, který proběhne ve vysočanském Studiu PRÁM. Od pátečního večera do nedělního rána se představí bezmála třicet jmen, které dohromady tvoří pestrou mozaiku toho, jak vypadá zdejší elektronické scéna v roce 2016.

Jedním z těch, kdo z rámci šestatřicetihodinového víkendového maratonu ve Studiu PRÁM vystoupí, je pražská djská a producentská dvojice ABAB. Martin Weber a Alexandr Lagazzi spolu nejenom hrají, ale také aktivně ovlivňují klubové dění v metropoli. V minulosti pořádali např. klubové noci >⋀>⋀ nebo Club&Soda, momentálně mají pod taktovkou sérii Revolution 909, která se zhruba jednou měsíčně koná v klubu Chapeau Rouge.

Coby djs ABAB sází na kombinaci melodického techna a tech-houseu, vyznění každého setu je pak produktem momentální souhry obou členů dua. Kromě djingu se věnují i vlastní produkci. Z původního plánu vydat letos EP nakonec vykrystalizovalo rovnou debutové album. Jmenuje se Sleepless Nights a je plné prvotřídního klubového techna, jehož poznávacím znamením je velká pozornost věnovaná dynamice skladeb i vyznění jednotlivých zvukových stop.

Podcast, který ABAB připravili pro sérii XPLAYMIX při příležitosti svého vystoupení na festivalu Elekce, je věrným odrazem jejich djských setů. Ačkoli ho Weber s Lagazzim nahrávali v prázdném Chapeau Rouge, odráží se v něm atmosféra propocených nocí strávených v libovolném technoklubu od Sibiře po Aljašku. ABAB možná nepatří mezi technicky nejdokonalejší dje planety, jejich nadění a vášeň ale případná negativa hravě přebíjejí.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit