Tento týden probíhá v Praze čtvrtý festival tuzemské elektronické hudby Elekce. Kromě řady diskuzí, workshopů a poslechových večerů je připravený také třídenní maraton koncertů a djských setů, který proběhne ve vysočanském Studiu PRÁM. Od pátečního večera do nedělního rána se představí bezmála třicet jmen, které dohromady tvoří pestrou mozaiku toho, jak vypadá zdejší elektronické scéna v roce 2016.

Jedním z těch, kdo z rámci šestatřicetihodinového víkendového maratonu ve Studiu PRÁM vystoupí, je pražská djská a producentská dvojice ABAB. Martin Weber a Alexandr Lagazzi spolu nejenom hrají, ale také aktivně ovlivňují klubové dění v metropoli. V minulosti pořádali např. klubové noci >⋀>⋀ nebo Club&Soda, momentálně mají pod taktovkou sérii Revolution 909, která se zhruba jednou měsíčně koná v klubu Chapeau Rouge.

Coby djs ABAB sází na kombinaci melodického techna a tech-houseu, vyznění každého setu je pak produktem momentální souhry obou členů dua. Kromě djingu se věnují i vlastní produkci. Z původního plánu vydat letos EP nakonec vykrystalizovalo rovnou debutové album. Jmenuje se Sleepless Nights a je plné prvotřídního klubového techna, jehož poznávacím znamením je velká pozornost věnovaná dynamice skladeb i vyznění jednotlivých zvukových stop.

Podcast, který ABAB připravili pro sérii XPLAYMIX při příležitosti svého vystoupení na festivalu Elekce, je věrným odrazem jejich djských setů. Ačkoli ho Weber s Lagazzim nahrávali v prázdném Chapeau Rouge, odráží se v něm atmosféra propocených nocí strávených v libovolném technoklubu od Sibiře po Aljašku. ABAB možná nepatří mezi technicky nejdokonalejší dje planety, jejich nadění a vášeň ale případná negativa hravě přebíjejí.