Metronome Festival se už nezadržitelně blíží a my pro vás vybrali pět interpretů, které musíte vidět (a samozřejmě slyšet) i vy!

Iggy Pop

Já myslím, že je úplně jasný, kým musíme začít. Hlavní hvězdou celého festivalu. Nikým jiným než ”kmotrem punku” Iggy Popem. Tenhle týpek se na přelomu 60. a 70.let proslavil se svojí kapelou The Stooges a svým excentrickým chováním, kdy se na pódiu nechával pomazávat syrovým masem, burákovým máslem, měl pořezané tělo od střep a nebo taky začal skákat do publika, čímž v podstatě vynalezl ”stage diving”.

Jako sólový zpěvák je na scéně už více jak 25 let a stále se těší velké oblibě díky svým hitům Lust For Life, I’m Bored nebo The Passenger (založené na básni Jima Morrisona), ale i díky své současné tvorbě, ke které patří i tento rok vydané album Post Pop Depression, které nám představí letos i v Praze.

The Kooks

Navzdory názvu The Kooks (blázni) se kapela dala dohromady velmi spořádaně, a to v rámci vysokoškolského projektu na Brighton Institute of Modern Music, kde taky rovnou vymysleli svůj název, který nevznikl podle ničeho jiného, než je stejnojmenný song od jedné z největších hudebních ikon – Davida Bowieho.

První album Inside In/Inside Out se dostalo rovnou na druhé místo britské albové hitparády a po něm následovala rovnou ještě další tři alba, která prodejní čísla ještě zlepšovala.

V součastnosti kapelu tvoří čtyři členové a hudební svět stále čeká na pokračování dva roky starého a skvěle hodnoceného alba Listen.

Ella Eyre

Určitě všichni milujeme Rudimental. A taky všichni milujeme song Waiting All Night, ke kterému právě teprve dvaadvacetiletá Ella Eyre nazpívala vokály a se kterým též vyhrála cenu Brit Award za nejlepší song roku 2014.

Byla by ale chyba zmiňovat jen její kolaboraci s Rudimental, jelikož ona sama minulý rok vydala velmi povedené, kritiky chválené, fanoušky opěvované album Feline, se kterým na britských ostrovech zazářila rovnou s několika hitovými zářezy. Comeback, Together nebo Good Times je jen pár z nich.

Ona sama je na pódiu neuvěřitelně energická, k čemuž jí dopomáhá i senzační chraplák, se kterým tě tahle kráska narozená v Londýně jen tak neomrzí.

Barbora Poláková

Ano. Na Metronome Festivalu nebude chybět ani Barbora Poláková. Herečka, která svým songem Nafrněná zbořila české hitparády a se svým debutovým albem zazářila natolik, že většina lidí rychle zapomněla, že je herečka, ale seriózně ji začínají všichni brát i jako zpěvačku, která dokáže zazářit i na pódiu. Což jsme mohli vidět i v Malostranské besedě při jejím křtění alba, kdy se ničeho nebála, nastolila přátelskou atmosféru, do publika házela jeden vtip za druhým a hrdě se tak postavila vedle ženská esa české scény, jakými jsou Aneta Langerová nebo Ewa Farna.

Samozřejmě na Metronome Festivalu, který proběhne 25. – 26. června kromě výše zmíněných nebudou chybět ani melancholičtí blázni Foals, elektronickými hračičkami obdařená kapela Crystal Fighters nebo česká senzace Mydy Rabycad se sympatickou Sofií v čele, které patří jeden z nejlepších hlasů československé scény. Takže nevím jak ty, ale já na Metronome Festival určitě jdu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit