Metronome Festival se už nezadržitelně blíží a my pro vás vybrali pět interpretů, které musíte vidět (a samozřejmě slyšet) i vy!

Iggy Pop

Já myslím, že je úplně jasný, kým musíme začít. Hlavní hvězdou celého festivalu. Nikým jiným než ”kmotrem punku” Iggy Popem. Tenhle týpek se na přelomu 60. a 70.let proslavil se svojí kapelou The Stooges a svým excentrickým chováním, kdy se na pódiu nechával pomazávat syrovým masem, burákovým máslem, měl pořezané tělo od střep a nebo taky začal skákat do publika, čímž v podstatě vynalezl ”stage diving”.

Jako sólový zpěvák je na scéně už více jak 25 let a stále se těší velké oblibě díky svým hitům Lust For Life, I’m Bored nebo The Passenger (založené na básni Jima Morrisona), ale i díky své současné tvorbě, ke které patří i tento rok vydané album Post Pop Depression, které nám představí letos i v Praze.

The Kooks

Navzdory názvu The Kooks (blázni) se kapela dala dohromady velmi spořádaně, a to v rámci vysokoškolského projektu na Brighton Institute of Modern Music, kde taky rovnou vymysleli svůj název, který nevznikl podle ničeho jiného, než je stejnojmenný song od jedné z největších hudebních ikon – Davida Bowieho.

První album Inside In/Inside Out se dostalo rovnou na druhé místo britské albové hitparády a po něm následovala rovnou ještě další tři alba, která prodejní čísla ještě zlepšovala.

V součastnosti kapelu tvoří čtyři členové a hudební svět stále čeká na pokračování dva roky starého a skvěle hodnoceného alba Listen.

Ella Eyre

Určitě všichni milujeme Rudimental. A taky všichni milujeme song Waiting All Night, ke kterému právě teprve dvaadvacetiletá Ella Eyre nazpívala vokály a se kterým též vyhrála cenu Brit Award za nejlepší song roku 2014.

Byla by ale chyba zmiňovat jen její kolaboraci s Rudimental, jelikož ona sama minulý rok vydala velmi povedené, kritiky chválené, fanoušky opěvované album Feline, se kterým na britských ostrovech zazářila rovnou s několika hitovými zářezy. Comeback, Together nebo Good Times je jen pár z nich.

Ona sama je na pódiu neuvěřitelně energická, k čemuž jí dopomáhá i senzační chraplák, se kterým tě tahle kráska narozená v Londýně jen tak neomrzí.

Barbora Poláková

Ano. Na Metronome Festivalu nebude chybět ani Barbora Poláková. Herečka, která svým songem Nafrněná zbořila české hitparády a se svým debutovým albem zazářila natolik, že většina lidí rychle zapomněla, že je herečka, ale seriózně ji začínají všichni brát i jako zpěvačku, která dokáže zazářit i na pódiu. Což jsme mohli vidět i v Malostranské besedě při jejím křtění alba, kdy se ničeho nebála, nastolila přátelskou atmosféru, do publika házela jeden vtip za druhým a hrdě se tak postavila vedle ženská esa české scény, jakými jsou Aneta Langerová nebo Ewa Farna.

Samozřejmě na Metronome Festivalu, který proběhne 25. – 26. června kromě výše zmíněných nebudou chybět ani melancholičtí blázni Foals, elektronickými hračičkami obdařená kapela Crystal Fighters nebo česká senzace Mydy Rabycad se sympatickou Sofií v čele, které patří jeden z nejlepších hlasů československé scény. Takže nevím jak ty, ale já na Metronome Festival určitě jdu.