Jste-li milovníky dobrého jídla a chcete-li ochutnat to nejlepší z českých restaurací, pak se rozhodně 29. – 31.5. vydejte na již 9. ročník Prague Food Festivalu.

Mottem tohoto festivalu je věta: “Nejezte, nepijte ani nežijte blbě.” Jeho cílem je umožnit široké veřejnosti ochutnat to nejlepší z české (restaurační) gastronomie a ochutnat toho co nejvíce (ke všemu ještě za dobrou cenu). Festival se koná v krásném prostředí Královských zahrad Pražského hradu. Člověk si tak jídlo vychutná i v úžasném prostředí.

zdroj: www.praguefoodfestival.cz
zdroj: www.praguefoodfestival.cz

Celkově se můžete těšit na 46 různých stánků s delikátními pokrmy a nápoji, z nichž 17 zastupuje restaurace jako Chateau McelyPiano Nobile, Bellevue, Café Amadine nebo Angusfarm. K dostání budou i vybraná vína, vyhlášená piva a další nejen alkoholické nápoje. Připravena je i takzvaná “Zdravá cesta”, na které můžete ochutnat různé biovýrobky nebo pokrmy od kuchařů, kteří si své suroviny přímo pěstují.

Součástí festivalu budou samozřejmě i doprovodné kuchařské show – například s Jaroslavem Sapíkem a Romanem Paulusem nebo ochutnávky u firem jako Kenwood či DeLonghi.

A na co se tedy můžete těšit? Ochutnat můžete třeba angus tatarák s ořechy, lanýžovou majonézou a bramborovým chipsem, telecí líčko s kozím sýrem a lipovou omáčkou, ananasové kanalony plněné kokosovým mascarpone, sypané mátovým cukrem a mnoho dalších delikates, ze kterých si můžete vybrat na stránkách festivalu, kde si můžete rovnou i v předprodeji koupit lístky.

zdroj: www.ticketpro.cz
zdroj: www.ticketpro.cz

Pokud se vám festival bude líbit, nebo ho případně nestihnete, ale chtěli byste prožít gurmánský zážitek, můžete využít dalších akcí pod záštitou Pavla Maurera jako Grand Restaurant Festival nebo MňamBus, MňamLoď a mnoha dalších.

A co Vy? Už jste někdy navštívili Prague Food Festival? Jak se Vám líbil?