Měla to být našlapaná událost plná velkých jmen, pandemie koronaviru však i jim překazila plány, a dokonce hrozilo, že se letos vůbec neuskuteční. Nakonec se organizátoři rozhodli, že uspořádají alespoň menší verzi. Řeč je o festivalu Rosnička 1.0, který se koná poslední srpnový víkend. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na Olivera Torra, Exhausted Modern či Psj.

Rybník Rosnička v moravských Svitavách bude 28. a 29. srpna svědkem zeštíhlené podoby festivalu, která se úzce zaměří na elektronickou taneční hudbu. Na jednom jediném pódiu tak během dvou večerů vystoupí například duo TraumaTorr – nový společný projekt pražského producenta Olivera Torra a Trauma, jenž patří do kolektivu Wrong – a “vrchní exportér lokálního zvuku” Exhausted Modern. Kromě nich do Svitav zavítá i slovensko-rakouská dvojice Disordered Kind, MotchKOSMOSPIEL, milovníci trance a acidu Trance Kafka a Mike.H, jeden z šéfů pražského klubu Ankali Sanjin, už téměř legendární Psj či “příznivkyně ambientního deep techna” Dash.

autor fotek: James Aitken

Co se týče samotného festivalu, organizátoři se snaží být co nejohleduplnější k přírodě. Všechny dekorace se vyrábí z již použitých materiálů, „což je nejen ekologické, ale také levnější, nebo dokonce zadarmo,“ popisuje jeden z organizátorů Honza v rozhovoru pro hudební časopis Full Moon. „Každý rok je v areálu cisterna s pitnou vodou, díky čemuž nevzniká tolik plastového odpadu z balených vod, a jelikož si letos poprvé vyzkoušíme i vratné kelímky, plastového odpadu bude ještě méně,“ dodává Honza. Na festivalu se navíc třídí odpad, který se pak dále zpracovává přímo ve Svitavách.

Více se o letošní Rosničce dozvíte na facebookové události či oficiálních webových stránkách, kde si zároveň můžete koupit lístky v předprodeji. No a my na Rosničce 1.0 samozřejmě nebudeme chybět, takže se můžete těšit na reportáž. Ale radši než o tom jen číst, sledovat fotky a litovat, že jste nejeli, je lepší to prožít na vlastní kůži. No ne?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit