Od 1.9.2020 vstupuje v platnost nová vyhláška, která upravuje zpracování energetických průkazů. Zpracováním Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) dostaneme kvalitní informace o tom, jaká je energetická náročnost při provozu určitého objektu. Energetický štítek může zpracovat pouze energetický specialista, který je k vypracování průkazu oprávněn.

Změny nastanou ihned v několika směrech. Hlavní změnou je úprava metodiky výpočtu PENB, protokolu, grafické části a příloh. Součástí je také úprava parametrů referenční budovy, změna faktorů neobnovitelné primární energie a mnohé další.

Cílem vyhlášky je efektivnější hodnocení energetické náročnosti budov a také zvýšení kvality zpracovávaných průkazů. Níže je uvedena změna podoby grafické části PENB.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit