Obývací pokoj je často považován za středobod domácnosti. Jeho úkolem je sdružovat rodinu pohromadě, zajistit vhodné zázemí pro společně strávené chvíle a zároveň je to místnost, kam si zpravidla zveme návštěvy – proto je důležité, aby obývák určitým způsobem reprezentoval. Nedílnou součástí tohoto interiéru je nejen pohodlná sedací souprava, ale i obývací stěna. Ta zde plní roli nejen praktickou, kdy slouží pro uložení nezbytností, ale i estetickou – dodává interiéru šmrnc a ten díky němu působí útulnějším dojmem.

Rada první: nejdříve mějte jasno o velikosti

Ještě než se budete zamýšlet nad materiálem, barvou nebo designem, měli byste mít jasno, jak velkou obývací stěnu si vzhledem k prostoru můžete dovolit. Pamatujte, že obývací stěna zde sice plní roli estetickou, ale v žádném případě by díky ní místnost neměla působit přeplněně. Doporučujeme vydat se zlatou střední cestou a nemít přehnané nároky. Máte-li prostorný obývací pokoj, můžete si dovolit větší obývací stěnu – klidně složenou z několika částí. Do menšího obýváčku je lepší volit menší stěnu.

Rada druhá: materiál obývací stěny je otázkou vkusu i ceny

Jakmile budete mít jasno o velikost obývací stěny, přistupte k dalšímu rozhodování – a tím je volba materiálu. Materiál obývací stěny je otázkou vkusu i ceny, což může být pro někoho rozhodujícím faktorem. Velice oblíbené jsou masivní obývací stěny, které působí dominantně, lahodí na pohled i na dotek, ale jsou cenově dražší – konečnou výši ceny však mohou výrazně ovlivnit akční slevy. Dalším možným materiálem je dýha, která na pohled vypadá jako masiv, nabízí dlouho výdrž, tvarovou stálost i příznivější cenu. Kdo by hledal zajímavou cenu a nenáročnost na údržbu, ten by měl zvolit lamino, které se snadno udržuje a na pohled vypadá vkusně.

Rada třetí: styl by měl korespondovat s ostatním vybavením

Na závěr se můžete zaměřit na design. Tam je důležité, aby se vám obývací stěna líbila, ale zároveň aby ladila s ostatním vybavením – především pak svým stylem. Pokud máte obývací pokoj zařízený v moderním stylu, rustikální obývací stěna by zde působila jako pěst na oko. Proto je dobré stěnu vybírat ve stejném stylu, jako ostatní zařízení interiéru.

Článek je reklamní sdělení