Obývací pokoj je často považován za středobod domácnosti. Jeho úkolem je sdružovat rodinu pohromadě, zajistit vhodné zázemí pro společně strávené chvíle a zároveň je to místnost, kam si zpravidla zveme návštěvy – proto je důležité, aby obývák určitým způsobem reprezentoval. Nedílnou součástí tohoto interiéru je nejen pohodlná sedací souprava, ale i obývací stěna. Ta zde plní roli nejen praktickou, kdy slouží pro uložení nezbytností, ale i estetickou – dodává interiéru šmrnc a ten díky němu působí útulnějším dojmem.

Rada první: nejdříve mějte jasno o velikosti

Ještě než se budete zamýšlet nad materiálem, barvou nebo designem, měli byste mít jasno, jak velkou obývací stěnu si vzhledem k prostoru můžete dovolit. Pamatujte, že obývací stěna zde sice plní roli estetickou, ale v žádném případě by díky ní místnost neměla působit přeplněně. Doporučujeme vydat se zlatou střední cestou a nemít přehnané nároky. Máte-li prostorný obývací pokoj, můžete si dovolit větší obývací stěnu – klidně složenou z několika částí. Do menšího obýváčku je lepší volit menší stěnu.

Rada druhá: materiál obývací stěny je otázkou vkusu i ceny

Jakmile budete mít jasno o velikost obývací stěny, přistupte k dalšímu rozhodování – a tím je volba materiálu. Materiál obývací stěny je otázkou vkusu i ceny, což může být pro někoho rozhodujícím faktorem. Velice oblíbené jsou masivní obývací stěny, které působí dominantně, lahodí na pohled i na dotek, ale jsou cenově dražší – konečnou výši ceny však mohou výrazně ovlivnit akční slevy. Dalším možným materiálem je dýha, která na pohled vypadá jako masiv, nabízí dlouho výdrž, tvarovou stálost i příznivější cenu. Kdo by hledal zajímavou cenu a nenáročnost na údržbu, ten by měl zvolit lamino, které se snadno udržuje a na pohled vypadá vkusně.

Rada třetí: styl by měl korespondovat s ostatním vybavením

Na závěr se můžete zaměřit na design. Tam je důležité, aby se vám obývací stěna líbila, ale zároveň aby ladila s ostatním vybavením – především pak svým stylem. Pokud máte obývací pokoj zařízený v moderním stylu, rustikální obývací stěna by zde působila jako pěst na oko. Proto je dobré stěnu vybírat ve stejném stylu, jako ostatní zařízení interiéru.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit