Máš už dost nudného oblečení bez nápadu a kuráže alespoň trochu se vychýlit z kurzu všednosti a ohranosti? Je pravda, že v našem malém českém rybníčku natrefíš na originální a zároveň kvalitní oblečení spíše sporadicky ve srovnání s tím, co je k dostání v zahraničí. Právě to s*alo zakladatele e-shopu Decadent Paradise.

“Nejsme másla a nejsme ani z cukru! Perníčky z nás neupečeš, jakmile se však objeví někde nějaká poleva, slíznem ji raz dva. Jsme prostě požitkáři! Jsme Jaro a Mato. Dva kamarádi, kterým z kapes čouhaj štangle neřestí a z očí pohoda,” popisují sami sebe oba zakladatelé. Decadent Paradise jsme založili, protože už jsme měli dost fádního oblečení bez vtipu. Toužili jsme nosit něco, co bude dealovat dobrou náladu a třeba to i brnkne na erotickou strunu,” dodávají na svém webu.

Hlavním tahounem nově vzniklého a spuštěného e-shopu jsou 2 značky, Made in Paradise a Memory Lane, za kterými stojí britský návrhář žijící v Hong Kongu – Maurice “MoMo” Maghnagi.


Pamatuješ ty dny, kdy jsi byl mladší a silnější? Všechno bylo mnohem jednodušší a všechno se dalo zvládnout levou rukou, lehce a bez starostí. Kocovina nic neznamenala a naše nároky a očekávání byly tak krásně nízké. Byly to časy, kdy k životu stačilo jenom něco sehnat, uvolnit se. Nic víc nebylo potřeba. Proč si to nepřipomenout? Made in Paradise – zkráceně MIP – je značka, která tě vrací zpět do nejlepších let.


Když vyrůstáš, tvůj život se postupně skládá ze zážitků, jak se ty a tvoji kámoši snaží dostat k zastřené erotice. Máš nějaké představy, ale žádné zkušenosti. Z idealizovaných naivních snů o extázi mezi mužem a ženou se stává spíše neočekávaná komedie, která v nejlepším případě končí orgasmem. Právě tyhle fragmenty vzpomínek jsou základem značky Memory Lane – jednoduše ML.

Pokud tě hongkongská móda zaujala, na facebookové stránce Decadent Paradise najdeš povedené lookbooky k aktuálním kolekcím.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit