Jsem ráda, že bydlím v České republice, protože to má spoustu výhod. Česko je levný snad ve všem od alkoholu, přes cigarety po jízdenky na městskou hromadnou dopravu. A svobodný jsme tolik, že si občas říkám, že bychom ty křidýlka trochu přitáhnout potřebovali. Ale jsou situace, kdy bych si fakt přála žít za oceánem.

Spojené státy americké jsou takovou zemí zaslíbenou. Samé na oko hezky se tvářící pozlátko, splněné sny, Times Square, Hollywood. A hlavně obrovská dostupnost zboží. Vždycky jsem potajmu záviděla svým kamarádům, co měli možnost se do USA podívat, jenom kvůli tomu, že se zpátky vraceli s plnými kufry oblečení, které se k nám dostane za půl roku a pak stejně stojí raketu.

A jako věrný uživatel iOSu jsem se vždycky rozčilovala, že na nový model musím šetřit minimálně půl roku a Američané si je skoro můžou měnit podle outfitu. Holt studentský život je náročný, co si budeme povídat. Takže pochopitelně, když jsem zjistila, že nový iPhone X mě vyjde na více než 30k, rovnou jsem to vzdala. Z USA bez trvalé adresy v zemi nedoručuje a než bych měla dost peněz, abych to rovnou spojila s výletem?

Kamarád mě ale upozornil na službu Planet Express, která mi iPhone z Ameriky zajistí. První jsem se na ni koukala jakože, hele kámo, nejsme ve Futuramě, ale je to reálný. Planet Express vám zajistí vlastní adresu v USA, kam si necháte doručit balík, a pak si ho přepošlete klasickou přepravní společností k sobě domů. Takže mi teď díky nim přijde nový iPhone X o krásných 10 tisíc levnější.

Je to vlastně tak geniální, že se divím, že s tím nepřišel někdo dřív. Udělat takové mezi přistání mezi bodem A a B. Účet si u Planet Express zřídím zcela zdarma, oni převezmou váš balíček a za drobný servisní poplatek ho předají vybrané přepravní společnosti. Pak už jen stačí čekat, než se zásilka dostane přes vodu. Společnost je samozřejmě vhodným řešením i pro lidi, kteří by rádi tímto způsobem obchodovali. Pro ně tu existuje možnost zřízení byznys účtu za 10 dolarů za měsíc nebo 50 dolarů na rok. Na webu najdete i kalkulačku, která vám vypočítá orientační cenu poštovného v závislosti na hmotnost, velikost a cenu zboží.

Jediný problém, který by snad u Planet Expressu mohl nastat, by byl, kdyby byl v posádce doopravdy Bender.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit