Spektakulární PopUpShow, v pořadí třetí performance herce Petra Vančury, bude k vidění v neděli 23. dubna od 20.30 za výlohou kadeřnictví Tomáše Veselky, v ulici Františka Křížka 12 na pražské Letné. Během unikátního „živého videoklipu“ s podtitulem Kill the weakness se ve výloze zjeví fiktivní Ultra PopStar, která bude vraždit slabost.

„Divák stojí přes ulici, má nasazená sluchátka, která mu umožní slyšet, co se ve výloze právě děje, a přihlíží dvacetiminutové show, která je jakousi významovou samoobsluhou. Jak to pochopíte, je zcela na vás a každý si může nabrat tolik, kolik chce. A když si dáte klapky na uši a necháte se vést, M A N I P U L O V A T, zážitek bude ještě trochu jiný,” vzkazuje Petr Vančura.

První PopUpShow se odehrála na podzim 2016, druhá si pak ve vánočním čase s podtitulem Home Alone pohrávala s tématem sejmutí předvánoční tíhy. Dubnová PopUpShow je v podstatě koláží toho, co její autor aktuálně prožívá:  „Zajímá mě a fascinuje, co se děje kolem slavných lidí – přesněji to, co žene ostatní lidi je sledovat. Třetí vydání PopUpShow je pro mě tedy takový ventil, průzkum mého pop-alter ega. Ta tvůrčí svoboda je k nezaplacení,“ dodává Petr Vančura.

Kromě Petra Vančury, který stojí za celou kreativní ideou, se na PopUpShow podílí také Kateřina Soukupová Jermanová (kostýmy, scéna) a Jan Čtvrtník (hudba). Vstup na performance je dobrovolný, počet sluchátek je omezen.


Petr Vančura

Petr Vančura a jeho PopUpShow

Petr Vančura se narodil v roce 1984, vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Díky své všestrannosti pro něj na divadle neplatí žánrové hranice, proto jej můžete vidět v pravověrně činoherních představeních, stejně jako v experimentálních projektech, kdy je herec brán jako spoluautor inscenace (podílející se i na konceptu). Spolupracuje s nejvýznamnějšími představiteli nejmladší divadelní generace – Petrou Tenorovou, Danielem Špinarem, Jiřím Havelkou, Janem Fričem, Jiřím Adámkem, Adélou Laštovkovou Stodolovou a režijním tandemem SKUTR. Nevyhýbá se ani vlastní tvorbě. Společně se svou kamarádkou vytvořil koncept rande webu randejehra.cz, od minulého roku pravidelně realizuje své PopUpShow a chystá se uskutečnit další své “funny-bussines” nápady.

Více o Petrovi Vančurovi najdete na www.petrvancura.cz.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE