V neděli 20. listopadu zahrají Older a Page Turners v pražském Cross Clubu koncert pro Matúša a Juraja, kteří byli zavražděni z nenávisti v bratislavském baru Tepláreň. Celý výtěžek z dobrovolného vstupného bude darován slovenské Iniciativě Inakosť a české organizaci Trans*parent.

Za iniciativou Slovenská Tepláreň stojí slovenský festival Pohoda, Roman Samotný z baru Tepláreň a další partneři, kteří se rozhodli uspořádat sérii koncertů s cílem uctít památku zavražděných Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča a vyjádřit podporu LGBTI+ lidem. Různé kulturní eventy proběhnou v období mezi 12. a 27. listopadem po celém Slovensku a také v České republice, kde se k projektu přihlásily festivaly United Islands, Žižkovská noc, Cross Club a další kluby, umělci a instituce. Do celé iniciativy se přihlásilo 352 uměleckých projektů, 164 prostorů, 38 festivalů a 41 podporujících subjektů.

„Tvrdě odsuzujeme teroristický čin z Bratislavy, stojíme při právech LGBTQ+ lidí a myslíme si, že je nezbytně nutné, aby došlo k legislativním změnám na Slovensku i v České republice, které zabezpečí ochranu práv pro všechny. Právě proto jsme se rozhodli, že všechny vysbírané peníze z koncertu věnujeme Iniciativě Inakosť a organizaci Trans*parent,“ říkají členové kapel Older a Page Turners.

Iniciatíva Inakosť poskytuje platformu slovenským organizacím a aktivistům se společným programem zrovnoprávnění LGBTI+ osob na Slovensku. V roce 2018 také spustila psychologické a právní poradenství – inPoradňa. Trans*parent je česká organizace, která usiluje o prosazování práv a pozitivních společenských změn ve prospěch transgender, nebinárních a intersex osob. Organizace šíří povědomí o trans problematice formou diskusí, workshopů či happeningů a organizuje také podpůrné skupiny a individuální poradenství.

Celé prohlášení iniciativy najdete na webu www.slovenskateplaren.sk

FB event koncertu: https://fb.me/e/2YRf5h2Gp

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit