Patříte mezi noční bytosti, ve kterých se po západu slunce probouzí jejich druhé “já” a pravidelně navštěvujete Prahu, ať už je cíl jakýkoliv, zejména večer? Ať už preferujete posezení s přáteli, noční procházky, taneční kluby nebo i něco jiného, následující infografika Vám krásně ukáže, jak vypadá noční život v Praze!

Ze statistik online gastronomického průvodce Zomato vyplývá, že většina podniků, do kterých se Pražané a návštevníci metropole vydávají večer na pivo či drink, je kuřáckých nebo částečně kuřáckých. Například na Praze 1 je z celkového počtu 161 podniků (bary, kluby, hospody) čistě nekuřáckých 30 podniků.

Půllitr nejlevnějšího alkoholického piva vyjde v průměru nejlevněji na Praze 9 (24 Kč), naopak nejhlouběji do peněženky musejí milovníci zlatavého moku sáhnout na Praze 1 (42 Kč).

Praha infografika

Zomato v Praze poskytuje kompletní informace o 6 tisících podnicích a to včetně aktuálních jídelních a nápojových lístků. Prostřednictvím webu či mobilní aplikace si uživatelé mohou u každého podniku dohledat otevírací dobu, informaci o tom, zdali je podnik nekuřácký, cenu půllitru piva, stejně jako recenze a hodnocení ostatních uživatelů. To vše jim pomůže při rozhodování, kam zajít s přáteli na skleničku. Zároveň se mohou nechat inspirovat tematickými kolekcemi vytvořenými Zomato týmem. Ať již hledáte místa, kde se nejlíp paří nebo kde ochutnat piva z malých pivovarů a pražských minipivovarů, na Zomatu najdete vždy ten správný podnik.


Zomato je online gastronomický průvodce a mobilní a​plikace, ​která poskytuje kompletní informace o více než 1,4 milionu restaurací ve 23 zemích. Aktuální jídelní a nápojové lístky a fotografie získává Zomato díky vlastnímu obsahovému týmu, který dennodenně vyráží do ulic. Uživatelé mohou restaurace hodnotit, ale také vyjádřit svůj názor a zkušenost prostřednictvím recenzí a zároveň si vytvořit svoji vlastní síť foodies, kteří jim pomohou při rozhodování, kam zajít na oběd, večeři či drink. Zároveň si uživatelé mohou nově vytvářet vlastní kolekce oblíbených podniků a sdílet je s ostatními foodies.

V Praze a Brně poskytuje Zomato kompletní informace o 7500 podnicích a to včetně aktuálních nápojových a jídelních lístků. U více než 1200 podniků v Praze a Brně mají uživatelé Zomata k dispozici každý den aktuální obědová meníčka.

Kromě databáze restaurací, Zomato postupně rozšířuje svou nabídku i o další integrované funkce a to R​ezervace stolů,​ která je v Česku dostupná od prosince 2015, P​okladní systém, Rozvoz jídla,​ a W​hitelabel Apps.​

Stáhněte si Zomato: iOS​ ∙ Android​ ∙ Windows

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE