Patříte mezi noční bytosti, ve kterých se po západu slunce probouzí jejich druhé “já” a pravidelně navštěvujete Prahu, ať už je cíl jakýkoliv, zejména večer? Ať už preferujete posezení s přáteli, noční procházky, taneční kluby nebo i něco jiného, následující infografika Vám krásně ukáže, jak vypadá noční život v Praze!

Ze statistik online gastronomického průvodce Zomato vyplývá, že většina podniků, do kterých se Pražané a návštevníci metropole vydávají večer na pivo či drink, je kuřáckých nebo částečně kuřáckých. Například na Praze 1 je z celkového počtu 161 podniků (bary, kluby, hospody) čistě nekuřáckých 30 podniků.

Půllitr nejlevnějšího alkoholického piva vyjde v průměru nejlevněji na Praze 9 (24 Kč), naopak nejhlouběji do peněženky musejí milovníci zlatavého moku sáhnout na Praze 1 (42 Kč).

Praha infografika

Zomato v Praze poskytuje kompletní informace o 6 tisících podnicích a to včetně aktuálních jídelních a nápojových lístků. Prostřednictvím webu či mobilní aplikace si uživatelé mohou u každého podniku dohledat otevírací dobu, informaci o tom, zdali je podnik nekuřácký, cenu půllitru piva, stejně jako recenze a hodnocení ostatních uživatelů. To vše jim pomůže při rozhodování, kam zajít s přáteli na skleničku. Zároveň se mohou nechat inspirovat tematickými kolekcemi vytvořenými Zomato týmem. Ať již hledáte místa, kde se nejlíp paří nebo kde ochutnat piva z malých pivovarů a pražských minipivovarů, na Zomatu najdete vždy ten správný podnik.


Zomato je online gastronomický průvodce a mobilní a​plikace, ​která poskytuje kompletní informace o více než 1,4 milionu restaurací ve 23 zemích. Aktuální jídelní a nápojové lístky a fotografie získává Zomato díky vlastnímu obsahovému týmu, který dennodenně vyráží do ulic. Uživatelé mohou restaurace hodnotit, ale také vyjádřit svůj názor a zkušenost prostřednictvím recenzí a zároveň si vytvořit svoji vlastní síť foodies, kteří jim pomohou při rozhodování, kam zajít na oběd, večeři či drink. Zároveň si uživatelé mohou nově vytvářet vlastní kolekce oblíbených podniků a sdílet je s ostatními foodies.

V Praze a Brně poskytuje Zomato kompletní informace o 7500 podnicích a to včetně aktuálních nápojových a jídelních lístků. U více než 1200 podniků v Praze a Brně mají uživatelé Zomata k dispozici každý den aktuální obědová meníčka.

Kromě databáze restaurací, Zomato postupně rozšířuje svou nabídku i o další integrované funkce a to R​ezervace stolů,​ která je v Česku dostupná od prosince 2015, P​okladní systém, Rozvoz jídla,​ a W​hitelabel Apps.​

Stáhněte si Zomato: iOS​ ∙ Android​ ∙ Windows

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit