NobodyListen, DJ, hudební producent, sběratel tenisek a módní influencer, nám poskytl rozhovor v rámci akce FASHION DEALã v Praze. Rozpovídal se o své sérii koncertů s názvem Addict, módě či svých nadcházejících projektech.

Jak jsi spokojen se svým projektem Addict? Jaký třeba dostáváš feedback od lidí? 

Hele, je to úplně super, hrozně je to baví, jsem rád že chodí tolik lidí, to fakt cením. Je vidět, že tady něco takovýho asi chybělo, takže feedback je super. Zatím jsem teda neměl moc negativních názorů, i když bych si rád nějakej přečetl, abychom věděli, co třeba můžeme zlepšit. Kromě toho, že tady bylo minule vedro, tak se ke mně asi nic moc nedostalo. Ale vem si, že se ti narve 700 lidí do lodi,  s tím potom asi nic moc udělat nejde. Takže feedback je super, snažíme se neustále vylepšovat, i do budoucna. Přes léto budeme dělat open-airy, venkovní akce, na což se fakt těším, protože lidem se fakt nechce zalejzat do klubů, když je venku hezky. No a od září máme zase v plánu nějaký klubový prostory s dobrejma hostama, takže tak.

fd02+addict-39

Máš v plánu dělat Addict i jinde než v Praze? 

Jo, určitě. Plánujeme Addict v Plzni. Plzeň a Brno, to jsou zatím města, kde vím, že je to fajn. Ale už se nám ozývají i odjinud. Třeba dneska mi někdo posílal fotku, že sem jede 700 km. Takže aby takhle daleko nemuseli i ostatní, že jo.

Hosté dnešního Addictu?

První host je Ciesay z Londýna (UK), on není ale tak moc DJ, spíš selektor. Každopádně je to strašně známá osobnost, on vlastně pár let zpátky začal jako fotograf a na analog začal fotit svoje kámoše. Teda až na to, že jeho kámoši jsou Drake, Kanye West a Travis Scott! Začali fotit v backstages a na koncertech, fotky dávat on-line, hned se to šířilo, protože ty fotky byly prostě super. Udělal si z toho projekt Places+Faces, který rozšířil o merch, o brand a sám hraje i jako DJ.

Druhý host je Smack a k tomu asi nemusím nic moc říkat. Smack má podle mě tady v Česku nejlepší grime DJ sety a bude k dispozici bude mít i mikrofon, takže možná padne něco víc, uvidím. Moc se na to těším.

V jednom rozhovoru o sneakers jsi zmínil to, že tě dost baví spolupráce mezi Nike a Riccardem Tisci. Zaregistroval si nové Dunky? Jak se ti líbí? 

Jsou už trošku ustřelený, ale myslím si, že by se i docela daly nosit. Mám je na cestě, už strašně dlouho mi je Nike shání, protože nejsou vůbec alokovaný pro Českou republiku. Chtěl jsem si je koupit, ale v Nike mi prostě řekli, že ne, že si je kupovat nemám, že mi je dají jako dárek. Ale vůbec se jim nedaří je sem dostat, ani přes Rusko, ani přes odkudkoliv jinud. Fakt to ta ženská zkouší asi 3 nebo 2 měsíce, od doby, co jsou venku, takže… Chci je a doufám, že je budu mít co nejdříve. Chtěl bych si doplnit sbírku.

Vzniká teď dost různých nových a nových projektů, kde můžou lidi čekat tvé produkce? 

Teď jsme já a Pil C dokončili track. Ještě tedy není úplně hotovej, je to jenom demo, ale bude hotovej brzy a vyjde na jeho sólovém albu. To by mělo vyjít snad na podzim. Pak máme rozdělaný dva tracky s Logicem, který budou na jeho novém albu, ale ne na tom, co bude vycházet teď, ale ještě dalším. On je prostě hyperaktivní blázen a hned už chystá další věci. Taky jsme si říkali, že spolu možná uděláme i nějaký EP, něco víc, protože nás to společně baví. Dál mám teď produkci na novém albu Radikala, je to fakt starej beat, ale jsem strašně rád, že je nakonec použitej a nezůstal jen někde v šuplíku. S Yeezuzem2020 máme track, budeme na něj natáčet příští týden klip. Na nic netlačím, všechno to vzniká tak nějak samo. Jelikož tady, aspoň pro mě, není moc lidí, s kterýma by mě bavilo pracovat, tak se to furt dokola točí okolo téhle party. Chtěl bych letos udělat víc sólo tracků, bez Vaška. To říkám proto, že vím, že se mě na to furt někdo ptá, takže ano, chtěl bych to udělat.

fd02+addict-42

Shows v Praze. Kde se ti hrálo nejlépe? 

Bylo toho fakt hodně. Zážitek pro mě byli určitě Rae Sremmurd, předskakování před nima. Z toho jsem byl i trošku nervózní a myslel jsem si, že na mě nikdo nepřijde, že spíš přijdou až později a vůbec.. Koho tam jako zajímám já, když jdou na jejich koncert.

Když si to vybavuju zpětně já, jelikož jsem na koncertu byl, užil jsem si více tvůj DJ set než show Rae Sremmurd.

Jsem moc rád, že to říkáš, měl jsem takovýhle feedbacky taky, bylo to fakt super. Hrozně je to bavilo. Přišel jsem tam v sedm večer, což je úplně šílenej čas, a už byl úplně plnej sál. Začal jsem hrát a vlastně nejlepší na tom bylo to, že i je, Rae Sremmurd, to tak bavilo. Měli jít už dávno hrát, ale jak je to bavilo, tak místo nich nejdřív přišel jejich DJ, ten si tam se mnou tak nějak tancoval a pak přišli tancovat i oni, protože je to prostě bavilo. To byl pro mě fakt zážitek. Pak jsem s nima byl v backstage, jeli jsme i na after a byla s nima strašná prdel. Vlastně na jednoho z nich, na Sway Leeho, mám číslo a už mi asi 2x psal namrdanej, nějak jsem to nepochopil vůbec. Takže to je docela vtipný, že jsme si vyměnili kontakt. Oni jsou stejně starý jak já, takže to jsou prostě takoví rozjetí puberťáci.

Z těch posledních shows to byl Skepta. Tam jsem hrál sice až po něm, ale i tak mě to hodně překvapilo. Meet Factory zůstala plná, dobrej set, bavilo mě to, fungovalo to.

A dál určitě Roxy. Vždycky, když je tu nějaká akce, tak mě to strašně baví, a koncerty, na kterých jsem nehrál, ale bavily mě, byl určitě Yung Lean. Vážně jsem nečekal, že to bude tak dobrý. Zaprvý mě překvapilo, kolik lidí zná ty texty. Vím o vás, že sledujete tyhle věci, ale netušil jsem, že se najde tolik lidí, co budou znát všechny text, třeba jako první řady, který fakt skákaly. No a pak taky MGK byl dobrej.

foto:
Dominik Bek
behance.net/dmnk
instagram.com/dmnkbk

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit