Včera v pražském Fórum Karlín vystoupil MIKA a dokázal, že pomyslnou korunu “krále popu” by klidně mohl mít on.

MIKA je blázen. Blázen, ale v tom dobrém slova smyslu. Po celý koncert skákal, tančil, zpíval, co nejvíc mu to hlasivky dovolily a dokázal celý sál nabít neskutečnou energií a optimismem, až jste se divili, že to celý je opravdu jen popový koncert.

Ale hezky popořadě. Přesně v osm večer začala kapela Lake Malawi, kteří odehráli příjemný půlhodinový set a překvapivě dokázali roztleskat všechny před pódiem, na kterém se hned v devět objevil samotný Mika, aby celou show odstartoval modlitbou ve fraku, přičemž v zápětí strhl oponu, aby začal vystoupení, a to hned se svým hitem Big Girl (You Are Beautiful). Na první dobrou roztančil a rozespíval všechny v sále.

A tak to vlastně pokračovalo celý večer. Jeden hit za druhým. Měnící se nálady. Mika, hrající si s fanoušky, kdy třeba celému sálu zavelel, že mají být ticho. A přesně do toho ticha začal bez mikrofonu zpívat a co si budem… Zrovna on fakt zpívat umí.

Pódium připomínalo divadelní představení na Broadwayi, v pozadí kulisy města s nebeskou bránou, nad kterou svítil po celý koncert nápis “HEAVEN”, v popředí rozkládací karavan, ze kterého se nakonec ukázala hrací skříňka. Celému pódiu ale hlavně dominovala skvěle sehraná kapela v čele s Mikou, kteří každou chvíli přicházeli s nějakým novým nápadem, jak songy udělat ještě zajímavějšími.

Třeba taková Lollipop zahraná jen na klavír samotným Mikou, kdy kolem něho stála celá kapela s paličkami od bubnů a vystavěla skvělou akustickou verzi, nebo hitovka Grace Kelly střídající dojemnou, čistě klavírní náladu, aby vzápětí spustila celá kapela a všechny zas roztančila.

foto: Petr Klapper
foto: Petr Klapper

Došlo i na francouzsky zpívanou Elle Me Dit, při které si překvapivě na pódium vytáhl kluka z první řady, kterého poznali snad všichni fanoušci Kazmy. Aneb kluk z dílu o Katy Perry. Filda Gaguš Havel.

Nepřekvapil jen Mika, ale i fanoušci jeho. Při songu Good Guys všichni zvedli cedule s nápisy “Děkuji” ve všech možných jazycích a na samotném zpěvákovi bylo vidět, že to opravdu nečekal.

Po skoro dvou hodinách ale i tak skvělá show musí skončit, a to žádným jiným songem než Love Today, jejíž refrén “…everybody is gonna love today…” si všichni ještě zpívali po cestě domů.

foto: Petr Klapper

Můžu tedy s čistým svědomím říct, že i když je za námi ani ne první polovina roku, tak tohle určitě byla letos ta nejlepší popová show. Aneb až přehnaně talentovaný a charismatický Mika, který byl neskutečně vtipný, upovídaný a muzikantsky na takové úrovni, že se mu ani megalomanská show Seleny Gomez nebo Justina Biebera nemůže rovnat.

foto:
Petr Klapper
www.klapper.cz

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?