Včera v pražském Fórum Karlín vystoupil MIKA a dokázal, že pomyslnou korunu “krále popu” by klidně mohl mít on.

MIKA je blázen. Blázen, ale v tom dobrém slova smyslu. Po celý koncert skákal, tančil, zpíval, co nejvíc mu to hlasivky dovolily a dokázal celý sál nabít neskutečnou energií a optimismem, až jste se divili, že to celý je opravdu jen popový koncert.

Ale hezky popořadě. Přesně v osm večer začala kapela Lake Malawi, kteří odehráli příjemný půlhodinový set a překvapivě dokázali roztleskat všechny před pódiem, na kterém se hned v devět objevil samotný Mika, aby celou show odstartoval modlitbou ve fraku, přičemž v zápětí strhl oponu, aby začal vystoupení, a to hned se svým hitem Big Girl (You Are Beautiful). Na první dobrou roztančil a rozespíval všechny v sále.

A tak to vlastně pokračovalo celý večer. Jeden hit za druhým. Měnící se nálady. Mika, hrající si s fanoušky, kdy třeba celému sálu zavelel, že mají být ticho. A přesně do toho ticha začal bez mikrofonu zpívat a co si budem… Zrovna on fakt zpívat umí.

Pódium připomínalo divadelní představení na Broadwayi, v pozadí kulisy města s nebeskou bránou, nad kterou svítil po celý koncert nápis “HEAVEN”, v popředí rozkládací karavan, ze kterého se nakonec ukázala hrací skříňka. Celému pódiu ale hlavně dominovala skvěle sehraná kapela v čele s Mikou, kteří každou chvíli přicházeli s nějakým novým nápadem, jak songy udělat ještě zajímavějšími.

Třeba taková Lollipop zahraná jen na klavír samotným Mikou, kdy kolem něho stála celá kapela s paličkami od bubnů a vystavěla skvělou akustickou verzi, nebo hitovka Grace Kelly střídající dojemnou, čistě klavírní náladu, aby vzápětí spustila celá kapela a všechny zas roztančila.

foto: Petr Klapper
foto: Petr Klapper

Došlo i na francouzsky zpívanou Elle Me Dit, při které si překvapivě na pódium vytáhl kluka z první řady, kterého poznali snad všichni fanoušci Kazmy. Aneb kluk z dílu o Katy Perry. Filda Gaguš Havel.

Nepřekvapil jen Mika, ale i fanoušci jeho. Při songu Good Guys všichni zvedli cedule s nápisy “Děkuji” ve všech možných jazycích a na samotném zpěvákovi bylo vidět, že to opravdu nečekal.

Po skoro dvou hodinách ale i tak skvělá show musí skončit, a to žádným jiným songem než Love Today, jejíž refrén “…everybody is gonna love today…” si všichni ještě zpívali po cestě domů.

foto: Petr Klapper

Můžu tedy s čistým svědomím říct, že i když je za námi ani ne první polovina roku, tak tohle určitě byla letos ta nejlepší popová show. Aneb až přehnaně talentovaný a charismatický Mika, který byl neskutečně vtipný, upovídaný a muzikantsky na takové úrovni, že se mu ani megalomanská show Seleny Gomez nebo Justina Biebera nemůže rovnat.

foto:
Petr Klapper
www.klapper.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit