20. a 21. května se v Praze uskutečnil první ročník akce FASHION DEALã. Ta umožnila setkání všech možných zástupců  a příznivců urban kultury pod jednou střechou. V Kafkově domě byla představena 4 patra plná všeho možného od oblečení, merche, sneakers, až po hudbu a zapomenuto nebylo samozřejmě ani na dobré jídlo a pití. Oba dny, pátek i sobotu, navíc zakončovaly povedené afterparty.

NO SPACE FOR HATE, JUST PURE LOVE OF THE GAME

 Rozhovor: YAK.SHA

Jaké to bylo organizovat FASHION DEALã? 

Bylo to fakt crazy, no. (smích)

Jak jsi spokojený s tím, jak si různé značky, obchody, interpreti a labely zařídili svoje místnosti?

Velmi, velmi. Jsem rád, že se toho chopili velmi originálně, některé značky do toho daly opravdu hodně energie, což je na tom fakt vidět. Takže za to jsem rád. Nenapadá mě ani nikdo, kdo by to nějak podcenil. Reselleři sice většinou jen přišli, nachystali stolek a rozložili věci, ale reselleři tu od toho nejsou, aby se prezentovali za každou cenu originální prezentací. Takže super.

fd02+addict-29

Čím se liší pražská FASHION DEALã od té bratislavské? 

Tak už jen to místo, které samozřejmě vytváří celou atmosféru. Tady to je takové, že každý má svoji místnost, kde můžou dělat, co chtějí, každá značka to má takové soukromnější. V Bratislavě to bylo celé takové společenštější a otevřenější, ale i tak tu vládne dobrá nálada, stejně jako v Bratislavě. Podařilo se nám tu podle mě i naplnit naši vizi: “NO SPACE FOR HATE, JUST PURE LOVE OF THE GAME.”

Další ročník FASHION DEALã se bude také odehrávat tady nebo někde jinde? 

O tom jsem už také přemýšlel, ale chtěl bych asi tady, protože se jedná o opravdu skvělý prostor, lokalita je moc dobrá.

fd02+addict-32

Dobrý nápad bylo po akci udělat i afterparty – pátek Forbidden Spot, sobota Cargo Gallery. Plánuješ to udělat i příští rok? 

Jasně, v Bratislavě jsme měli dvě afterparty a tady máme také dvě. Co je pro nás důležité, je i to, přivést sem i zahraniční interprety, kteří se také nějak zapojí (např. Ciesay) a nejen, aby tu běhali atp.

ZNAČKY, OBCHODY, INTERPRETI. Co zajímavého si připravili?

Se svou značkou Places+Faces se ukázal Ciesay, který měl ve své místnosti vystavené i fotky svých kamarádů jako např. Travis Scott, Kanye West, Desiigner atd. V sobotu večer nám také zahrál v Cargo Gallery na třetím Addictu.

FD01+forbidden-70

FD01+forbidden-30

Queens si pro nás nachystal jednu z největších místností a také… TRÁVU!

FD01+forbidden-13

fd02+addict-1

Senovážná 6, spojení e-shopů www.snapbacks.cz a www.streetsportline.sk, měla pinball a ten, kdo na něm nahrál nejvyšší skóre, vyhrál poukaz na nákup v jejich obchodě.

FD01+forbidden-65

Footshop Paradise ve stylu dovolené na pláži, koupit sis mohl i zmrzlinu.

FD01+forbidden-64

Zajímavě svůj prostor pojal i obchod Shattlé.sk. No co vám to připomíná?

FD01+forbidden-4 FD01+forbidden-6

V místnosti brandu My Dear Clothing byla jen jedna věc, a to bomber z jejich připravované kolekce. Nebylo zde nečekaně nic na prodej a majitelé značky tímto chtěli ukázat, jakým směrem se budou ubírat.

fd02+addict-2

Svůj merch a CD’s přinesl například i Smack, jehož místnost byla dost povedená!

FD01+forbidden-25

Resellers…

FD01+forbidden-15

… A ještě na závěr bych rád zmínil občerstvení Fast Good, kde bylo skoro pořád plno. No není se čemu divit!

FD01+forbidden-57

Zbytek fotek naleznete na našem Facebooku!

Páteční afterparty: FORBIDDEN SPOT

Originálnější prostory pro afterparty byste v Praze hledali velmi těžko! Forbidden Spot, domov Life is Porno, se ukázal v tom nejlepším světle. Jako DJ zahrál Dalyb, jezdilo se na skatech a skupinka asi 10 lidí vytvořila i menší moshpit. Povedená atmosféra.

FD01+forbidden-79

FD01+forbidden-87

FD01+forbidden-101

FD01+forbidden-106

Všechny fotky z páteční afterparty naleznete zde.

Rozhovor: NobodyListen

Jak jsi spokojen se svým projektem Addict? Jaký třeba dostáváš feedback od lidí? 

Hele, je to úplně super, hrozně je to baví, jsem rád že chodí tolik lidí, to fakt cením. Je vidět, že tady něco takovýho asi chybělo, takže feedback je super. Zatím jsem teda neměl moc negativních názorů, i když bych si rád nějakej přečetl, abychom věděli, co třeba můžeme zlepšit. Kromě toho, že tady bylo minule vedro, tak se ke mně asi nic moc nedostalo. Ale vem si, že se ti narve 700 lidí do lodi,  s tím potom asi nic moc udělat nejde. Takže feedback je super, snažíme se neustále vylepšovat, i do budoucna. Přes léto budeme dělat open-airy, venkovní akce, na což se fakt těším, protože lidem se fakt nechce zalejzat do klubů, když je venku hezky. No a od září máme zase v plánu nějaký klubový prostory s dobrejma hostama, takže tak.

fd02+addict-39

Máš v plánu dělat Addict i jinde než v Praze? 

Jo, určitě. Plánujeme Addict v Plzni. Plzeň a Brno, to jsou zatím města, kde vím, že je to fajn. Ale už se nám ozývají i odjinud. Třeba dneska mi někdo posílal fotku, že sem jede 700 km. Takže aby takhle daleko nemuseli i ostatní, že jo.

Hosté dnešního Addictu?

První host je Ciesay z Londýna (UK), on není ale tak moc DJ, spíš selektor. Každopádně je to strašně známá osobnost, on vlastně pár let zpátky začal jako fotograf a na analog začal fotit svoje kámoše. Teda až na to, že jeho kámoši jsou Drake, Kanye West a Travis Scott! Začali fotit v backstages a na koncertech, fotky dávat on-line, hned se to šířilo, protože ty fotky byly prostě super. Udělal si z toho projekt Places+Faces, který rozšířil o merch, o brand a sám hraje i jako DJ.

Druhý host je Smack a k tomu asi nemusím nic moc říkat. Smack má podle mě tady v Česku nejlepší grime DJ sety a bude k dispozici bude mít i mikrofon, takže možná padne něco víc, uvidím. Moc se na to těším.

V jednom rozhovoru o sneakers jsi zmínil to, že tě dost baví spolupráce mezi Nike a Riccardem Tisci. Zaregistroval si nové Dunky? Jak se ti líbí? 

Jsou už trošku ustřelený, ale myslím si, že by se i docela daly nosit. Mám je na cestě, už strašně dlouho mi je Nike shání, protože nejsou vůbec alokovaný pro Českou republiku. Chtěl jsem si je koupit, ale v Nike mi prostě řekli, že ne, že si je kupovat nemám, že mi je dají jako dárek. Ale vůbec se jim nedaří je sem dostat, ani přes Rusko, ani přes odkudkoliv jinud. Fakt to ta ženská zkouší asi 3 nebo 2 měsíce, od doby, co jsou venku, takže… Chci je a doufám, že je budu mít co nejdříve. Chtěl bych si doplnit sbírku.

Zbytek rozhovoru nalezneš v samostatném článku – zde.

 Sobotní afterparty: ADDICT #3

Sobota večer, FASHION DEALã skončila a na plánu už je jen jedno. Addict, uskutečněný na Cargo Gallery náplavce, kam dorazilo něco kolem 700 lidí, aby si užili DJ’s sety Smacka, Ciesaye, NobodyListena a Mary C. Opět neskutečný bordel a skvělé zakončení tohoto víkendu plného hudby a módy. Těšíme se na další ročník!

fd02+addict-55

fd02+addict-57

fd02+addict-73

fd02+addict-79

fd02+addict-93

Kompletní fotoreport z afterparty Addict #3 si můžeš prohlédnout zde.

Za fotografie děkujeme Dominiku Bekovi!
behance.net/dmnk
instagram.com/dmnkbk

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit