Představte si místo, kde neexistují ponožky v sandálech, košile s krátkým rukávem a každý, kdo se na tomto místě nachází, má vkus. Ráj? Ne. Radlická Kulturní Sportovna v neděli patnáctého května!

Pop Up Gentleman je akce pro všechny milovníky toho, co v tomto seriálu probírám. Tím je samozřejmě pánská móda, kvalitní produkty a do jisté míry také etiketa. Její třetí ročník, jak jste už jistě pochopili, se konal 15. 5. 2016 v Radlické Kulturní Sportovně. A z mého pohledu to byla akce opravdu povedená!

Někteří ji přirovnávají k Pitti Uomo (italský módní veletrh). Když jsem toto oznámil pořadateli, tak ho to sice potěšilo, ale ohradil se, protože Pop Up Gentleman není veletrh. To znamená, že na tuto akci můžete zavítat i Vy! Kromě tohoto „detailu“ si myslím, že přirovnání celkem sedí. Na této akci se totiž také prezentují různé značky, většinou módní, ale není to pravidlem. Na onom třetím ročníku jste se mohli setkat se značkami jako je Mini, Bang & Olufsen, Suit & Me, Friendly Suits, Box for King, Krispol, Jollylapel, Toni & Guy a mnoho dalších. A pokud jste zrovna neslintali nad krásnými doplňky či obleky, měli jste možnost se zúčastnit některé z přednášek, které probíhaly každou hodinu.

pop up gentleman IMG_0505_1

Po obsahové stránce to tedy byla akce opravdu nadupaná! Ale co atmosféra? Ta je přeci také důležitá. Pokud bych ji měl popsat jedním slovem, bude to kontrast. Všude lidé v drahých oblecích na míru, vůně kvalitních burgerů a kávy… To všechno mezi omlácenými zdmi Kulturní Sportovny. A hudba? Hádali byste na tuto akci nějaké jemné blues? Kdepak. Hned po příchodu nás DJ zdravil: „Hi! My name is… My name is… My name is Slim Shady“ a po zbytek dne se repertoár nesl v podobném duchu. Možná se Vám zdá, že tímto atmosféru kritizuji, je tomu ale přesně naopak! Tento kontrast se mi velice líbil a to až natolik, že i pro svoji videoreportáž (video výše) jsem zvolil hip-hopový podklad a myslím si, že to sedí perfektně.

Poslední věc, kterou bych chtěl vyzdvihnout, je vstupné. Za 100 korun vás pustili dovnitř, dostali jste welcome drink, časopis For Men (v obchodech za 99 Kč), mohli jste se zadarmo nechat ostříhat a poté vás řidič odvezl domů v Mini, které jste si předtím mohli vyzkoušet. Ještě jsem neviděl akci, kde bych toho za své peníze dostal tolik. Většinou to bývají jen reklamní letáčky a nezajímavé tiskoviny (kterou For Men rozhodně není!).

IMG_0465_1

Pokud vás tato akce zaujala, určitě sledujte její facebookové stránky! Příští ročník by se měl uskutečnit již v listopadu, tak doufám, že se tam potkáme!

Pokud se vám video či článek líbily, budu rád, když je budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit