NikeLab představuje další kolekci oslavující nadcházející evropské sportovní léto. Francouzský fashion designér Olivier Rousteing se inspiroval svojí celoživotní láskou k fotbalu a vytvořil kolekci, která spojuje dva na první pohled rozdílné světy módy a vrcholového sportu. Celá řada NikeLab × Olivier Rousteing: Football Nouveau je laděná do luxusní černé a zlaté barvy, ale nezapře fotbalové prvky. 

„V módě je to většinou o přehlídkových molech a glamouru, ale s Nike hrál hlavní roli výkon a atleti,“ vysvětluje Rousteing. „Líbí se mi, jak v téhle kolekci kombinujeme ikonické fotbalové kousky a sportovní styl.“ Sport a orientace na pohodlí a výkon se promítají do pečlivého výběru materiálů a co nejpohodlnějšího střihu. Zlaté detaily, které se objevují v celé kolekci, symbolicky odkazují k barvě sportovního vítězství a zároveň dodávají kolekci chic vzhled. „U každého modelu se Rousteing sám sebe ptal: ‚Opravdu by tohle fotbalista nosil?‘ Díky tomu se mu podařilo udržet kolekci sportovní,“ potvrzuje Jarrett Reynolds, NikeLab senior apparel design director.

image2

Bunda NikeLab N98 Jacket X OR vychází z klasické N98 Jacket, ale je doplněná zlatým lemováním a znakem na prsou, typickým pro fotbalové dresy. Ženská verze je prodloužená a může sloužit jako bunda nebo šaty.

image3

Triko NikeLab Top x OR se inspiruje u fotbalových dresů, včetně zlatého loga na prsou. Upnutější rukávy a materiál ze síťoviny a pohodlného úpletu zaručují komfort.

Perfekcionismus a orientace na detail se promítají i do kolekce obuvi, která zahrnuje Nike ikonické modely Mercurial, Magista, Hypervenom a Tiempo. „U Magisty a Mercurialu jsme poprvé přidali na Flyknit vyšívání, vytváří to úplně nové možnosti a vzhled,“ říká Nate Jobe, NikeLab senior footwear innovation design director.

image4

Bota NikeLab Footscape Magista x OR je navržená podle původního modelu a díky technologii Air Footscape Freemotion je vhodná pro každodenní nošení. Vršek z Flyknitu je doplněný zlatým vyšíváním a zipem na patě ve stejné barvě.

image5

NikeLab Free Mercurial Flyknit x OR mají také vyšívaný vršek z Flyknitu. Podešev s technologií Nike Free a maximální flexibilita úpletu podobného ponožce zaručují pohodlí. Zlatá barva se kromě vyšívání objevuje i na zlatém zipu na zadní straně boty.

image6

NikeLab Roshe Tiempo VI x OR kombinuje vršek klasické kopačky s lehkou a pohodlnou podešví Nike Roshe. Metalické detaily na podrážce a patě boty odkazují k lifestylové části kolekce.

image7

NikeLab Free Hypervenom 2 x OR je bota vyvinutá pro hbitost ve sportu a upravená do streetového stylu. Luxusní vzhled dodává lesklý film, kterým je potažený vršek. Podešev Nike Free přináší modelu pohodlí a přirozený pohyb nohy.

Kolekce NikeLab x Olivier Rousteing: Football Nouveau je od 2. června dostupná na www.nike.com/nikelab a ve vybraných obchodech.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit