Asi každý známe ten pocit, že nevypadáme tak, jak bychom chtěli. A když už se nám zalíbí nové sako, tak na něm visí číslovka, kterou náš účet nikdy nepoznal. Dal jsem proto dohromady 7 tipů na to, jak s minimálními náklady vylepšit styl každého z vás. Jsou to ty drobnosti, které tvoří krásný celek.

Nový účes

Je známo, že nový účes nás změní. Nejen po stránce vzhledové, ale také po stránce našeho sebevědomí. Nevím, jak vy, ale já vždy z kadeřnictví odcházím s pocitem, že jsem ten největší frajer ve městě. Zkuste to také. Najděte si na internetu nějakou inspiraci a vyrazte do nejbližšího kadeřnictví! Osobně můžu doporučit například účes „pompadour“.

Čisté boty

Upřímně, o boty se moc z nás nestará. Prostě si je koupíme, nosíme a pak je vyhodíme. Pokud jde o kožené boty, je dobré je pravidelně čistit a vyživovat, tak proč to neudělat hned? Pomocí hadříku a krému na boty bude váš botník opět vypadat, jako kdyby zrovna opustil Baťovu továrnu!

Peněženka

Váží vaše peněženka 5 kilo a velikostí připomíná středně velkou nákupní tašku? Zaprvé vám závidím, ta moje je věčně prázdná. A zadruhé je na čase ji trochu osvěžit! Prvním krokem bude vyházení všech účtenek a uložení všech slevových karet do šuplíku. Dejte si do peněženky jen to, co využíváte denně. Druhým krokem může být úplně nová peněženka. Zkuste si vybrat co nejmenší. Momentálně používám peněženku, co jsem si sám ušil. Má 4 kapsy: peníze, karta od účtu, Opencard s ISIC a zbytek mám v té poslední. Úplně si s tím vystačím a moje peněženka je jen o pár centimetrů větší než kreditka. Věřte mi, že její nošení je mnohem pohodlnější a esteticky hezčí.

Parfém

Poznali jste doteď jen vůni deodorantů typu Axe apod.? Je na čase to změnit! Pokud budete hezky vonět, hned na vás bude okolí pohlížet jinak. Na internetu jsou desítky obchodů prodávající toaletní vody, kolínské a podobně. Stačí si podle recenzí vybrat a objednat. Do hloubky se tomuto budu věnovat v samostatném článku.

Kapesníček

Chcete světu ukázat, že vám záleží na tom, jak se oblékáte? Kapesníček spolu s dalšími dvěma tipy je na to dobrý kandidát. Pokud nevíte, jak kapesníček sladit, vyzkoušejte nejdříve bílý, aby vám šel ke košili. Nikdy však nenoste kapesníček s kravatou, pokud jste je koupili v jednom setu. To se prostě nedělá! Kapesníčkům bych se opět chtěl v budoucnu věnovat blíže.

Ozdoba do klopy

Pamatujete na Kmotra? Nemyslím vašeho, ale toho od Francise Coppoly. Don Vito Corleone s růží v klopě mluvící o úctě… No řekněte, nechtěli byste být taky takový švihák? Já ano. Dobrým prvním krůčkem je ozdoba do klopy. Na Marlona bych si asi netroufal a živé růže bych nechal v květinářství. Pro začátek vám postačí něco na styl Jollylapel.

Ponožky

O ponožkách už řeč byla. Nebudu tedy opakovat již vyřčené a raději vás odkážu na starší článek: Nebojte se ponožek!

Pokud vyzkoušíte alespoň pár z těchto tipů, neutratíte moc peněz a jsem si jistý, že váš styl se tím posune minimálně o úroveň výše!

Pokud se vám video či článek líbily, budu rád, když je budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit