Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018 v Rusku je pro mnoho lidí tím správným důvodem Rusko navštívit. Pokud jste v Rusku ještě nikdy nebyli, případně byli, ale ne za sportovními událostmi, pak vězte, že Rusko se na tuto akci již několik let intenzivně připravuje a rekonstruuje, bourá a staví nové stadiony. Celkem jich pro MS ve fotbale bude připraveno 12, a to v 11 městech Ruska: Moskvě, Petrohradu, Kaliningradu, Jekatěrinburgu, Nižnij Novgorodu, Kazani, Samaře, Saransku, Volgogradu, Rostovu na Donu a Soči. Pojďme se podívat na ty nejvýznamnější z nich.

Volgograd Arena – diamant mezi ruskými stadiony

Jde o pátý největší stadion Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku. Jeho stavba začala v roce 2014 a celková cena přesahuje 16,4 miliardy rublů. Plášť stadionu byl navrhnut tak, aby při nočním osvětlení připomínal diamant. 45 568 diváků sedí na tribunách o třech patrech, přičemž to prostřední je určeno pro VIP hosty.

Stadion Lužniki, Moskva

Moskva bude, jako jediné město v Rusku, hostit v průběhu šampionátu zápasy na dvou z dvanácti stadionech. Jedním, a tím největším ze všech, je stadion Lužniki a zde se zároveň odehraje i 15. července 2018 velké finále MS ve fotbale. Stadion Lužniki byl postaven v roce 1956 a od té doby prošel mnoha úpravami a rekonstrukcemi, poslední z nich skončila v souvislosti s MS ve fotbale v roce 2017. Stadion má kapacitu 81 006 míst.

Mordovia Arena, Saransk

Stadion se nachází ve skvěle dostupné poloze poblíž centra města a jeho památek. Stejně jako v případě mnoha dalších stadionů pro MS ve fotbale 2018 v Rusku, i tento byl postaven za účelem konání MS. S kapacitou necelých 45 000 diváků jde o středně velký stadion, který však nahradil původní Start Stadium s kapacitou 10 000 míst. Jeho výstavba započala už v roce 2011, ale pak byla z důvodu nedostatku financí odložena a pokračovala až v roce 2015. Jeho výstavba vyšla na 7 miliard korun a dle našeho názoru patří mezi opravdu krásné stadiony.

Další stadiony, na kterých bude hrát Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku, jsou Zenit Arena v Petrohradě, Olympijský stadion Fišt v Soči, Otkritie Arena v Moskvě, Rostov Arena v Rostově na Donu, Kazaň Arena v Kazani, Samara Arena v Samaře, Nižnij Novgorod Stadium v Nižnym Novgorodu, Central Stadion v Jekatěrinburgu a Kaliningrad Stadium v Kaliningradě.

Jediné, co stojí mezi návštěvou těchto stadionu a vámi. je povinnost víza do Ruska, se kterou vám s radostí pomůže vízové centrum VHS-CZECH.cz.

– advertorial –

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit