Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018 v Rusku je pro mnoho lidí tím správným důvodem Rusko navštívit. Pokud jste v Rusku ještě nikdy nebyli, případně byli, ale ne za sportovními událostmi, pak vězte, že Rusko se na tuto akci již několik let intenzivně připravuje a rekonstruuje, bourá a staví nové stadiony. Celkem jich pro MS ve fotbale bude připraveno 12, a to v 11 městech Ruska: Moskvě, Petrohradu, Kaliningradu, Jekatěrinburgu, Nižnij Novgorodu, Kazani, Samaře, Saransku, Volgogradu, Rostovu na Donu a Soči. Pojďme se podívat na ty nejvýznamnější z nich.

Volgograd Arena – diamant mezi ruskými stadiony

Jde o pátý největší stadion Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku. Jeho stavba začala v roce 2014 a celková cena přesahuje 16,4 miliardy rublů. Plášť stadionu byl navrhnut tak, aby při nočním osvětlení připomínal diamant. 45 568 diváků sedí na tribunách o třech patrech, přičemž to prostřední je určeno pro VIP hosty.

Stadion Lužniki, Moskva

Moskva bude, jako jediné město v Rusku, hostit v průběhu šampionátu zápasy na dvou z dvanácti stadionech. Jedním, a tím největším ze všech, je stadion Lužniki a zde se zároveň odehraje i 15. července 2018 velké finále MS ve fotbale. Stadion Lužniki byl postaven v roce 1956 a od té doby prošel mnoha úpravami a rekonstrukcemi, poslední z nich skončila v souvislosti s MS ve fotbale v roce 2017. Stadion má kapacitu 81 006 míst.

Mordovia Arena, Saransk

Stadion se nachází ve skvěle dostupné poloze poblíž centra města a jeho památek. Stejně jako v případě mnoha dalších stadionů pro MS ve fotbale 2018 v Rusku, i tento byl postaven za účelem konání MS. S kapacitou necelých 45 000 diváků jde o středně velký stadion, který však nahradil původní Start Stadium s kapacitou 10 000 míst. Jeho výstavba započala už v roce 2011, ale pak byla z důvodu nedostatku financí odložena a pokračovala až v roce 2015. Jeho výstavba vyšla na 7 miliard korun a dle našeho názoru patří mezi opravdu krásné stadiony.

Další stadiony, na kterých bude hrát Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku, jsou Zenit Arena v Petrohradě, Olympijský stadion Fišt v Soči, Otkritie Arena v Moskvě, Rostov Arena v Rostově na Donu, Kazaň Arena v Kazani, Samara Arena v Samaře, Nižnij Novgorod Stadium v Nižnym Novgorodu, Central Stadion v Jekatěrinburgu a Kaliningrad Stadium v Kaliningradě.

Jediné, co stojí mezi návštěvou těchto stadionu a vámi. je povinnost víza do Ruska, se kterou vám s radostí pomůže vízové centrum VHS-CZECH.cz.

– advertorial –

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE