Listopadovou přehlídku toho nejlepšího z domácí i světové indie scény zahájí v MeetFactory společný koncert alter-popové kanadské divy Jessy Lanza a americké producentky Olgy Bell. Kdo dál?

V rámci celosvětového turné k nové desce dorazí elektro-folkoví Crystal Fighters, po kterých ovládne továrnu podzimní verze legendárního fesťáku Mighty Sounds. Svoji novou desku dorazí s řadou gratulantů pokřtít brněnští MIDI LIDI a co je u nich nového přijede s bristolskými psychedeliky Thought Forms v zádech ukázat také post-rocková úderka 65daysofstatic. Fanoušci temného IDM si přijdou na své na koncertě legendárních Autechre a se sbírkou postsovětských rapů přijede zbořit továrnu estonský divnous Tommy Cash. Izraelský zpěvák Asaf Avidan vezme posluchače na cestu labyrintem lidské duše, na Veřejném domě vystoupí hvězdy experimentální elektroniky Peder Mannerfelt a Hieroglyphic Being a nabitý měsíc uzavře česká koncertní premiéra bratrského R&B dua inc. no world.

Jessy Lanza (CAN) + Olga Bell (US) / 2. 11.

Naposled u nás hrála před 2 lety ve stínu krajanů Caribou – letos se Jessy Lanza vrací již jako headliner a s novou, nadšenými reakcemi ověnčenou deskou Oh no, která plně potvrzuje její pozici hvězdy subtilního, ale svébytného popu. Novou nahrávku produkoval Jeremy Greenspan ze spřízněných Junior Boys, výsledkem jsou silné, byť aranžemi obnažené songy s na první poslech rozpoznatelným rukopisem, který přes intenzivní emoce nesklouzává ke klišé či kýči. Z Jessy po dvou deskách zkrátka vyrostla alter-popová diva, dokázat svůj talent přijede do Prahy ve středu 2. listopadu. Otevírat pro Jessy bude americká skladatelka, producentka a performerka Olga Bell.

jessylanza4_creditholliepocsai

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/jessy-lanza-can

Crystal Fighters (UK) / 4. 11.

Tři roky po vyprodaném koncertu v MeetFactory se elektro-folková parta vrací zpět do Prahy. Jedinečný hudební projekt kombinující tradiční folk s taneční hudbou o sobě dal hodně nahlas vědět v roce 2010 vydáním debutového alba Star Love, které okamžitě zabodovalo u posluchačů i hudebních kritiků. Na vydání dvojky s názvem Cave Rave si fanoušci museli počkat další tři roky, které kapela zkrátila spoluprací s britským producentem a DJ Feed Me, ze které vzešel hit Love Is All I Got.  Předešlou zimu strávil kvintet rozkročený mezi Londýnem a newyorským Brooklynem prací na dlouho očekávaném třetím albu, jehož vydání v druhé polovině letošního roku kapela doprovodí celosvětovým turné. V pátek 4. listopadu tak konečně zase dorazí také do MeetFactory.

crystal_fighters__jackson_grant_credit

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/crystal-fighters-uk

Podzimní Mighty Sounds / 5. 11.

Po jarním úspěchu přichází indoorová verze legendárního žánrového festivalu Mighty Sounds i v podzimní verzi, aby vám ukrátila dlouhé čekání na ročník 2017. Opět vám dovezeme top z toho, co jste v uplynulých letech mohli na festivalu vidět jak ze zahraničí, tak z české scény! Line-up: Fast Food Orchestra, The Carburetors, Mark Foggo, Radio Dead Ones, The Fialky, Prague Conspiracy, Queens of Everything, Bombs from Heaven.

podzimnimightysounds2016_flyer

Více informací: https://www.facebook.com/events/1252947651384871/

MIDI LIDI – křest desky + guests: Mayen, Ľubo Burgr & Pjoni, Ventolin DJ set / 7. 11.

Udělej si čas na život!, takové je hlavní motto Midi Lidi na čtvrtém albu Give Masterpiece a Chance!, o němž kapela mluví jako o optimistické letní desce. Klíčové jsou věty z textů „zruš ten deadline!“, „kámoše prozvoň!“ a „pojď ven!”. Na této jednoznačně nejpozitivnější a nejhitovější desce z jejich diskografie je ve srovnání s předchozími alby daleko více živých nástrojů. Uslyšíte nejen klasický synthpop či electro-disco, ale také krautrockem ovlivněné písně v sestavě bicí-basa-kytara-moog, existenciální koupací ploužák i podivný bigbít. Tak jako předešlou desku i Give Materpiece a Chance! pokřtí trojice Marek-Holoubek-Kelar v MeetFactory, konkrétně v pondělí 7. listopadu. Blahopřát přijdou special guests: Mayen, Ľubo Burgr & Pjoni, Ventolin DJ set.

midi_lidi_-_vejir_2016_foto_johana_novotna_1

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/midi-lidi-krest-desky

65daysofstatic (UK) + Thought Forms (UK) / 8. 11.

Celkově již počtvrté se sheffieldští kytaro-drtiči 65daysofstatic vrací do Prahy, tentokráte k nám do MeetFactory, a tentokráte také překvapivě bez nové řadové desky. Nicméně, post-rocková úderka kolem Joea Shrewsburyho a Paula Wolinskeho v létě vydala soundtrack k jedné z nejočekávanějších počítačových indie-her letoška, No Man’s Sky. Nicméně, kdo 65dos někdy viděl ví, že nejvíc to klukům sluší stejně na pódiu – na tom našem se představí v úterý 8. listopadu. Předskakovat jim tentokrát budou bristolští psychedelici Thought Forms, kteří se v listopadu chystají vydat nové album u slovutného labelu Invada Records.

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/65daysofstatic-uk

Autechre (UK) / 9. 11.

Rob Brown a Sean Booth dělají společně hudbu již bezmála 20 let. Po skromných začátcích vydali v roce 1993 u slovutných Warp Records svůj dlouhohrající technem a industriálními zvuky nasáklý debut Incunabula, následovaný o rok později mnohem ambientnější deskou Amber. V tomto rozmezí (a na stejném labelu) se pohybovala i její další tvorba – zatím poslední počin, svoji mamutí, přes 4 hodiny dlouhou dvanáctou desku Elseq 1-5 vydali letos v květnu. A letos se také duo poprvé ukáže živě i v Praze – pro fanoušky Warp Records událost podzimu! Upozornění: na žádost kapely proběhne koncert (60+ minut) v naprosté temnotě. Pokud vám tento koncept nevyhovuje, zvažte prosím svojí účast.

autechre-min

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/autechre-uk

Tommy Cash (EE) / 12. 11.

Bizarní estonský rapper se v hledáčku objevil poprvé už před 3 lety, když skóroval v domácích výročních cenách, ale teprve v roce 2015 vzal útokem internet i evropskou hiphopovou scénu singly ProRapSuperstar a Leave Me Alone. Letos v létě zatím shodil zatím svojí největší bombu, track Winaloto i s pořádně nervním klipem, který za první týden nasbíral přes 2 miliony zhlédnutí. V sobotu 12. listopadu přijede Tommy i se svojí crew a sbírkou postsovětských rapů zbořit továrnu. Buď u toho.

tommy-cash-by-renee-altrov

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/tommy-cash-ee

Asaf Avidan (IL) / 18. 11.

Izraelský autor a zpěvák Asaf Avidan se vrací na koncertní podia. Jen sám, s kytarou a tím co umí nejlépe – sahat do svého nitra a vytvářet okamžiky čirých emocí, které dokáže předat svému publiku skrze svůj jedinečný hlas. Po mezinárodním úspěchu (i díky neoficiálnímu remixu jeho songu Reckoning Song / One Day), platinovém albu, vyprodaných koncertech, headlinování prestižních festivalů a oslavným recenzím v tisku Asaf nezapomíná co je především – jednoduchý písničkář. A právě tohle bude během následujícího turné Into the Labyrinth základním kamenem koncertů: texty, melodie a Asafův nezaměnitelný zpěv.

asaf_avidan_hr_1

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/asaf-avidan-il

Peder Mannerfelt (SE) + Hieroglyphic Being (US) + Gil Delindro (PT/DE)

Pokud se dá o někom říct, že jeho tvorba určovala podobu švédské elektronické scény posledního desetiletí, je to určitě Peder Mannerfelt.  Zatím posledním počinem tohoto mimořádně plodného hudebníka je v pořadí druhá dlouhohrající studiovka, kterou vydal vloni pod názvem The Swedish Congo Record. Jméno Jamala Mosse (narozen 1973) ukrývajícího se pod pseudonymem Hieroglyphic Being je už řadu let neoddělitelně spjato s chicagskou acid house a techno scénou, kterou pomáhal utvářet coby DJ, producent i promotér.  I když má na kontě desítky vydaných maloformátů a studiových alb, jeho album We Are Not the First (Rvng Intl.), které Hieroglyphic Being vydal společně se Sun Ra Arkestra, bubeníkem Gregem Foxem a zpěvačkou Shelley Hirsch pod názvem J.I.T.U. Ahn-Sahm-Buhl, způsobilo vloni na undergroundové scéně doslova poprask. Multimediální umělec Gil Delindro se ve své práci zabývá rozporuplnými vztahy mezi osobností, přírodou a technologiemi. Ve své práci využívá surové prvky a vlastní analogové procesy, jejichž prostřednictvím vytváří hmatatelné, silně sugestivní zvukové formy, ve kterých se zračí jak konkrétní, tak jedinečné imaginární krajiny.

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/peder-mannerfelt-se-hieroglyphic-being-us-gil-delindro-ptde

inc. no world (US) / 26. 11.

Byť samotné nahrávání druhé desky As Light As Light amerického lo-fi r’n’b dua inc. no world (předtím inc. a ještě předtím Teen Inc.) trvalo necelé tři týdny, od uplynutí debutu bratrů Andrewa a Daniela Agedových uplynuly plné tři roky. Od prvotiny no world se krom změny názvu bratři (a mimo jiné spolupracovníci FKA twigs) odklonili od náladovými texturami překrytého R&B směrem k přímočařejším songům, s výraznějším, až naléhavým Andrewovým vokálem. Českou koncertní premiéru si inc. no world naplánovali na sobotu 26. listopadu v MeetFactory.

Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/inc-no-world-us

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

2. 12. Kinetic w/ Pearson Sound (UK)

14. 12. Marissa Nadler (US) + Mary Lattimore (US)

15. 2. Tycho (US)

27. 2. Mitski (US)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit