Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo řídit nákladní elektromobil? A dokáží vůbec elektrické baterie utáhnout výkon nákladního elektromobilu? Odpovědí je právě užitkový elektromobil od značky Cenntro.

Jak už název napovídá, tak elektromobil, či v našem případě nákladní elektromobil, je automobil na elektrický pohon, tudíž nevyužívá klasické fosilní palivo. Pro svůj pohon využívají klasické elektromobily především lithium-iontových baterií a jinak tomu není ani u nákladních elektromobilů. Výhodou elektromobilů je také to, že pro nabití baterie ho stačí připojit buďto k nabíjecím stanicím, které lze nalézt po celé České republice anebo zkrátka do standardní elektrické zásuvky u vašeho domu, garáže nebo na veřejném parkovišti. Světové automobilky včetně těch evropských, jako je Volkswagen Group, Mercedes-Benz, BMW či Renault rozjeli strategie pro přechod ze spalovacích motorů na bateriové elektromobily.

Nákladní elektromobil není žádný slaboch

Pokud by si někdo myslel, že díky baterie přijde vůz o svůj výkon, tak je rozhodně na omylu. Nákladní elektromobily od značky Cenntro jsou vybaveny bateriemi, které dokáží vyvinout výkon až 24 kW. Nákladní elektromobily jsou prodávány ve více verzích, od čehož se odvíjí také dálka dojezdu, přičemž s těmi nejsilnějšími bateriemi je možné dojet až 200 km.

Maximální rychlost se přitom pohybuje okolo 85 km/h a doba nabíjení se opět odvíjí od velikosti baterie, něco mezi šesti až deseti hodinami v průměru.

Nákladní elektromobily jako užitkoví pomocníci

Nákladní elektromobily CENNTRO METRO jsou nákladní elektrické užitkové vozy. Velkou výhodou těchto elektrických dodávek je, že mohou díky výměnným nástavbám dodávány ve více variantách, a tak záleží pouze na vás, k čemu nákladní elektromobil využijete. Záleží pouze na vás, jestli si vyberete model s korbou, boxem, chladicím boxem, plošinou. Nákladní elektromobil můžete, ale také využít například jako sanitační vůz či ke kropení veřejné zeleně. Elektrická dodávka se tak stává ideální volbou pro všechny druhy přepravy či využití. Navíc disponuje moderním a svěžím vzhledem, a tak se stává výrazným lákadlem pro oko.

A co tedy nákladní elektromobil CENNTRO METRO nabízí?

STANDARDNÍ VÝBAVA

 • airbag řidiče
 • topení
 • el. posilovač řízení
 • centrální zamykání
 • parkovací kamera
 • 7“ LCD
 • bluetooth handsfree
 • radio
 • čalounění umělá kůže
 • tříbodové pásy

PŘÍPLATKOVÁ VÝBAVA

 • ABS
 • posilovač brzd
 • klimatizace

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit