Konec ať už pololetí na střední, nebo semestru na vejšce se nám nezadržitelně blíží (pokud už někomu škola neskončila) – a konec takového utrpení a vysilujícího období je třeba náležitě oslavit.

V dnešním rozhovoru si představíme Jana Střechu, organizátora akce Konec Školy v Chapeau Rouge, která vypukne 29. června. S Honzou jsme si popovídali nejen o samotné akci, ale i o jiných jeho eventech.

foto: Jáchym Belcher

Máš zkušenosti s organizováním (nejen) studentských eventů, pravidelně spolupořádáš akci Scream For Fame, která dává prostor pro zviditelnění mladým kapelám. Jak ses k této činnosti dostal a na čem všem v současné chvíli děláš?

Ty jo, to je dlouhá historie. Začalo to v prváku v roce 2016. Organizoval jsem koncerty pro kapelu Vulture. Pak skrz různé náhody se mi podařilo dostat ke kapele Molotov party. Velký poděkování patří Ivanu Macháčkovi z týhle kapely, který mi dohodil výběrové řízení do produkční firmy Brainwave production, kde mě zase do celého hudebního průmyslu a do organizace větších akcí zaučil a pořád zaučuje Tashi Erml. V současné chvíli pracuji nejvíce na Konci Školy, dalším červnovém Scream For Fame a ještě na několika velmi zajímavých zatím tajných projektech. Ale můžu říct, že to bude hodně velký.

Akce Konec Školy míří zejména na vrstvu středoškoláků, kteří 29. června dostávají vysvědčení. Je hlavním smyslem akce se totálně sundat a odstartovat prázdniny?

Nechci to popsat takhle brutálně, ale víme, jak to chodí. Cílem je udělat pořádnou akci, kde prostě student zapomene na to, že se posledních 10 měsíců stresoval ve škole, vypne mozek a další den kolem poledního ho s velkým bolehlavem zapne.

foto: Jáchym Belcher

Čím se liší akce Scream For Fame a tato? Kdo všechno zde vystoupí?

Akce Scream For Fame koncipujeme jako showcase koncerty pro mladé kapely. Snažíme se poskytnout vystupujícím plný servis. Pokud nás nějaký interpret  hodně zaujme, dokáže mu u nás ve studiu nahrát zdarma nějakou písničku. Také si pak interprety bereme na různé námi pořádané akce, popřípadě je využíváme jako předskokany. Letos jsme měli například vlastní Scream For Fame stage na festivalu Žižkovská noc a ostatně i na Konci Školy vystoupí kapely a písničkáři, kteří u nás v projektu již někdy zahráli. Všechny interprety postupně poznáte skrz medailonky, co budou vycházet zde na CZECHMAG. Mimo to je celý lineup na facebookovém eventu Konce Školy.

Akci headlinuje Pain s Kletisem a Metrix – Legenda Hroznové Lhoty. Za DJs pak Mustaffa a Sheriff. Pain je mladý český grimer, který má za sebou i feat na albu Smacka. Znát ho budete podle hitu Nezajímá. Metrix je doslova legenda, má to i ve svém jménu. Podle poslechu ho bude znát každý. Mustaffa a Sheriff se společně starají o projekt Neurofunk will never die.

Rozhodl ses tedy vsadit na poměrně netradiční line-up. Jakou očekáváš reakci na Metrixovu show?

S dalšími organizátory (díky Václavě a Petrovi!) se snažíme celý event pojmout dramaturgicky přesně tím způsobem, jak si představujeme dokonalou kalbu. To znamená pořádná dávka pekla pod stage a zároveň i něco na klidnější poslech. Jinak k Metrixovi – zdá se mi, že my mladí dokážeme udělat bordel na všechno a Metrix si ho hodně zaslouží. Asi to znáš, takový to napůl ironický kalení. Může to být hodně dobrá sranda, necháme se překvapit, ale já věřím, že akce budou tou nejlepší středoškolskou studentskou akcí v červnu.

KONEC ŠKOLY | 29.6.2018 | CHAPEAU ROUGE

Interpreti:

Pain DOTS
Metrix – Legenda Hroznové Lhoty
Kletis
Mustaffa & Sheriff
Destroy Dick December
Fourstepper
JUNIOR JAN
Molotov party
Cake Talk
Manu Destra
Zoe Hayter
Natálie Schejbalová
Johanna Vrabcová
Jan Zelenka
Petr Kan + Lil Pajk

FB: https://www.facebook.com/events/185699072052242/

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit