Jistě se najde jen málo stoupenců motokrosu, kteří riskují a jezdí bez helmy. Motokrosová helma může v případě pádu nebo nehody zachránit nejen zdraví, ale i život. Jejímu výběru byste proto měli věnovat dostatečnou pozornost. Vzhledem k její bezpečnostní funkci sledujte především užitné vlastnosti helmy. Důležitá je kvalita použitého materiálu a její celkové zpracování. Tyto charakteristiky jsou o mnoho podstatnější než design nebo cena.

Zárukou vynikající jakosti, bezpečnosti a odolnosti jsou motokrosové helmy významných značek. Mezi ty nejlepší patří americký výrobce Fox Racing nebo Shift.

Fox Racing

Americká firma Fox Racing je pojmem nejen v oblasti motokrosu, dnes ji zná takřka celý svět. Od jejího založení v roce 1974 se její zaměření podstatně změnilo. Prvotní byla distribuce dílů pro evropské motokrosové motorky, následovala jejich výroba. Poté, co zakladatel Geoff Fox založil svůj první profesionální motokrosový tým, stalo se jejich ručně šité červené, oranžové a žluté oblečení takovým hitem, že se Fox Racing nadále specializoval na oblečení a doplňky pro extrémní a fyzicky náročné sporty. Motokros je stále to, kde má Fox Racing své kořeny, v dnešní době už je ale uznávanou značkou i v mnoha dalších sportovních oborech (BMX, MTB, surfing nebo snowboarding).

Shift

Shift je ryze motokrosová značka. Je v podstatě odnoží Fox Racing. Její produkty vyhledávají ti, kdo se na trati chtějí odlišit a preferují méně masové značky. Stejně jako u Fox Racing u Shiftu najdete to nejlepší, co trh v současné chvíli nabízí. Pokud se rozhodnete pro motokrosové helmy Shift, můžete si být jisti, že získáte výjimečnou kvalitu ve skvělém zpracování. MX řada helem Shift patří mezi novinky mezi výrobky této značky. S ohledem na design, kvalitu, zpracování a použité technologie nabízí to nejšpičkovější, co v oblasti motokrosových helem můžete najít.

Od amatérů po profesionály

Motokrosové helmy se vyrábějí v několika základních řadách. Obvyklé označení je V1, V2, V3 a V4. Čím vyšší stupeň, tím vyšší kvalita helmy. Série V1 je vhodná pro amatéry a začátečníky, vyšší třídy se už hodí i pro profesionální využití. Jednotlivé typy se liší použitým materiálem, konstrukcí helmy a také počtem velikostí skořepiny a EPS vložky.

Trendy v MX helmách

Nejpodstatnějším kritériem při výběru by mělo být bezpečí. Trhu vládnou helmy s nadstandardními ochrannými technologiemi. Například Fox nabízí unikátní MIPS – Multi Directional Impact Protection System. Helmy Fox Racing jsou oproti obvyklému vertikálnímu nárazu do skořepiny testovány reálným nárazem. Ten bere v potaz kroutivý náraz pod různými úhly, který vyvolává rotaci mozku. Mezi skořepinu a EPS vložku je vsazena vrstva s nízkým koeficientem tření, která funguje podobně jako ochranná tekutina mezi lebkou a mozkem. Tato vrstva chrání proti nebezpečným úderům. Díky revoluční technologii MIPS jsou akcelerační nárazy rotační energie a nárazy pod úhly redukovány o 20 až 35 %!

U skořepiny jsou oblíbené odlehčené kompozitní vlákna. Podstatný je také počet vstupních a výstupních otvorů, díky kterým pokožka hlavy snáze dýchá a snižuje se nepříjemné pocení. EPS vložka navíc může být pratelná, což ještě více zvyšuje uživatelský komfort.

Designy a barvy

Motokrosové helmy Fox a Shift se nabízejí v mnoha unikátních designech a sytých barvách. Můžete si vybrat klasicky černou, divoce červenou nebo jemnější zelenou. Neobvyklé nejsou ani žlutá nebo oranžová. Oblíbené je použití kontrastních barev, ty ocení především extravagantní jezdci. Helmy Shift mají na bocích velkým písmem uvedenou značku. MX helmy Fox poznáte podle typické lišky.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit