Z policejních statistik za rok 2017 vyplývá, že nezvanou návštěvou v podobě zlodějů je v České republice “poctěno” téměř 600 rodinných domů a bytů měsíčně. To je téměř 7.200 domů a bytů za rok! Co dělat, aby právě Váš dům či byt nebyl také součástí těchto statistik? Odpověď snadná – zabezpečte si svůj dům!

Zabezpečení domu nepodceňujte

Podrobný průzkum zločinců ve výkonu trestu, odsouzených za vykradení domů či bytů ukázal, že existují prostředky, které přinejmenším sníží riziko vloupání do domu a zloděje odradí. Mezi tyto prostředky se počítají zejména kvalitně zabezpečené vchodové dveře s bezpečnostní třídou 3 nebo 4. Až 80 % z nich totiž přiznává, že takovéto speciální dveře překoná jen s obtížemi. Ruku v ruce s bezpečnostními dveřmi jdou bezpečnostní zárubně a zámková vložka. Ta by měla mít dokonce ještě vyšší třídu zabezpečení, než mají samotné dveře.

Zloději tedy často volí cestu oknem či balkonovými dveřmi. Přestože se i okna dají zabezpečit vyztuženými rámy, bezpečnostními skly, případně mřížemi, jsou stále nejslabším článkem v přístupu do bytu či domu a zloději je tak využívají nejčastěji.

Zabezpečte svůj dům alarmem

Ze statistik vyplývá, že více než 50 % zlodějů je odrazeno od loupeže v případě, že je dům napojen na pult centralizované ochrany (PCO). Pro takového zloděje je mnohem snazší zaměřit se na jiný objekt, který tímto způsobem střežen není, a právě Vaše nemovitost tak může zůstat uchráněna. Součástí napojení na PCO jsou senzory, alarmy, případně i kamery (v případě, že nevíte jaké přesně vybavení si pořídit a namontovat ho, kontaktujte specialisty v oboru), které pak dokáží zachytit pachatelovu podobu a okamžitě ji předat Policii ČR, čímž se významně zvyšuje šance na jeho rychlé dopadení.

Když doma vládne pes

Možná se teď řada z vás pousměje, ale přítomnost psa odradí, dle průzkumů, více než 50 % zlodějů před vniknutím do objektu. Nemáte-li prostředky na pořízení bezpečnostních dveří, vyztužení rámů oken nebo napojení na PCO, labrador nebo vlčák vám tak poskytnou v tomto ohledu stejnou službu. No jen si představte ten vyděšený výraz zloděje, který se chystá „otevřít“ dveře Vašeho domu a uslyší to hluboké zaštěkání.

– advertorial –

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit