Moderní prostory pražského klubu Mono Fono minulý pátek zaplnil jeden z nejvýznamnějších umělců stávajícího rapového undergroundu – Ghostemane.

Ghostemanovi předskakoval DJ Demasiado – už i na jeho téměř hodinový set se utvořil uprostřed sálu menší crowd, který se s příchodem dvou hlavních hvězd večera několikrát znásobil. Prvních několik minut vystupoval sám Wavy Jones a až poté se k němu připojil i Ghostemane.

Tomu se běžnou rapovou show během chvíle podařilo proměnit na metalový koncert. Dav, pogující do jeho největších hitů jako Mercury, John Dee nebo Klai Yuga, postupně posouval celou stage až o pár metrů dopředu. Některým odvážnějším fanouškům se na ní v průběhu toho všeho dokonce podařilo vylézt a zažít tak při seskakování zpět mezi lidi stage dive na vlastní kůži. Ghostemane i Wavy Jones společně podobné běsnění davu v prvních řadách neustále podporavali různými výzvami publiku.

Umělci se vždy po pár zahraných tracích vystřídali a jejich spojení na pódiu skvěle zafungovalo. Škoda akorát, že další pár slibovaných umělců z uskupení Gothboiclique se z údajných “osobních důvodů” na koncert nemohl dostavit. Tak či tak tato upocená show stála opravdu za to.

foto: Tomáš Fiala

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit