Moderní prostory pražského klubu Mono Fono minulý pátek zaplnil jeden z nejvýznamnějších umělců stávajícího rapového undergroundu – Ghostemane.

Ghostemanovi předskakoval DJ Demasiado – už i na jeho téměř hodinový set se utvořil uprostřed sálu menší crowd, který se s příchodem dvou hlavních hvězd večera několikrát znásobil. Prvních několik minut vystupoval sám Wavy Jones a až poté se k němu připojil i Ghostemane.

Tomu se běžnou rapovou show během chvíle podařilo proměnit na metalový koncert. Dav, pogující do jeho největších hitů jako Mercury, John Dee nebo Klai Yuga, postupně posouval celou stage až o pár metrů dopředu. Některým odvážnějším fanouškům se na ní v průběhu toho všeho dokonce podařilo vylézt a zažít tak při seskakování zpět mezi lidi stage dive na vlastní kůži. Ghostemane i Wavy Jones společně podobné běsnění davu v prvních řadách neustále podporavali různými výzvami publiku.

Umělci se vždy po pár zahraných tracích vystřídali a jejich spojení na pódiu skvěle zafungovalo. Škoda akorát, že další pár slibovaných umělců z uskupení Gothboiclique se z údajných “osobních důvodů” na koncert nemohl dostavit. Tak či tak tato upocená show stála opravdu za to.

foto: Tomáš Fiala

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE