Máte pracovní obuv spojenou s tím, že je sice funkční, ale nevzhledná? Dovolte nám, abychom vám pomohli tento mýtus zbořit. Přinášíme vám hned 10 tipů, které vám dokáží, že i bezpečnostní obuv může být stylová. Pojďme se na ně podívat.

Není bota, jako bota

Bezpečnostní, pracovní, ochranná, jaký je mezi těmito druhy obuvi rozdíl? Pracovní obuv poznáte podle označení písmenem O, tyto boty nemají ochrannou tužinku ve špičce na ochranu před nárazem a stlačením. Za označením písmenem P se skrývá ochranná obuv, pro tuto obuv je naopak charakteristická tužinka, která se nachází ve špičce. I bezpečností obuv s označením S má ochrannou tužinku ve špičce. Liší se od sebe silou a energií před kterou nás tužinka chrání (P – chrání před stlačením silou do 10 kN a nárazem o energii do 100 J; S – chrání před stlačením silou do 15 kN a nárazem o energii do 200 J). Dále se tyto druhy bot řídí evropskými normami EN 347, EN 346 a EN 345.

Podle provedení se pracovní obuv dělí na pracovní sandály, kotníkovou obuv a vysokou holeňovou obuv.

Vlastnosti pracovní obuvi

Při výběru pracovní obuvi je důležité vybírat ji nejen s ohledem na vzhled a velikost, ale také na její vlastnosti. U pracovní obuvi bývají uvedena rizika, proti nimž vás obuv ochrání. Pokud chcete využít nejvyšší ochranu, sáhněte po obuvi označené jako S5. Pracovní obuv může být navíc například odolná proti chladu (CI), vybavená ochranou proti proříznutí (CR), odolná proti teplu (HI) nebo odolná proti průniku vody (WR). Vlastností pracovní obuvi je nespočet, stačí si jen vybrat tu, jež bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům.

Tipy na funkční a stylovou obuv

Přinášíme vám hned 10 tipů na pracovní obuv, s níž budete mít zajištěnou maximální bezpečnost a funkčnost.

LINX ANKLE

Pracovní obuv s označením S3 SRC se může pochlubit ochrannou tužinkou ve špičce a stélkou odolnou propíchnutí. Je vysoce odolná proti průniku a absorpci vody. Navíc je opatřena antistatickou a protiskluzovou gumovou podrážkou rezistentní olejům. Materiál? Kvalitní lícová useň.

RINGE

I tyto boty, stejně jako boty LINX, nesou označení S3 SRC, pyšní se elegantním vzhledem, díky kvalitní přírodní kůži, z níž jsou vyrobeny.

STRIDE

Co znamená označení S3 ESD SRC? Tato označení, kromě výše uvedených vlastností, chrání před elektrostatickým výbojem a je vhodnou volbou pro elektrotechnický průmysl. Sportovní polobotka s gumovou podrážkou s Air Tubeless System pro zvýšení komfortu při chůzi najde své využití i ve volném čase, je vyráběna ve verzi pro muže i ženy. Svršek z mikrovlákna.

HARLYN

Pracovní obuv HARLYN s označením S1P SRC je trefou do černého, pokud hledáte obuv do méně náročných provozů s požadavkem na ochrannou tužinku ve špičce. Kromě toho se boty vyznačují absorpcí energie v oblasti paty, protiskluzovou podešví (vysoká odolnost vůči uklouznutí) a stélkou odolnou proti propíchnutí. Svršek boty je v kombinaci broušené kůže a mikrovlákna. Vyrábí se i jako pracovní polobotky.

MADRON

Pracovní obuv do zimních dnů? MADRON – boty, které jsou vybaveny nevyjímatelnou vložkou (THINSULATE 200 g) a svrškem z odolného polyuretanu v kombinaci s nylonem, to vše zajišťuje odolnost proti vodě i mrazům.

WUJA

Pracovní obuv vyrobená na míru ženám? Obuv WUJA je určena do méně náročných provozů a je k dostání v nepřehlédnutelné zelené a fialové barvě. Pryžová podrážka. Svršek z textilních materiálů.

Další tipy? 

Moderní pracovní obuv COACH LOW s označením S1P SRC, jejíž svršek je vyroben z kůže a prodyšné síťoviny.

Pracovní obuv MAWNAN ANKLE nese označení S3 a je vybavena kompozitní tužinkou a kevlarovou stélkou odolnou proti propíchnutí.

Polobotky s PU podrážkou WENDORON LOW s označením S1P.

V neposlední řadě také pracovní obuv BLACK KNIGHT RUBBER LOW s ochranou S3.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit