Z Göteborgu pocházející Klara Andersson alias Fågelle vystoupí 25. listopadu ve dvoraně Českého muzea hudby v Praze. Koncert švédské multi-instrumentalistky, který doplní Jan Kašpar alias Obelisk of Light, přináší projekt Mood a Cafe Time Music.

Fågelle nahrává zvuky a vytváří z nich zvukové montáže. Ulehává mezi synťáky, pomocí nich vrství hluk, který doplňuje melodickými linkami. Vytváří tak poetické experimentální plochy, který zjemňuje svým vokálem. Propadá se skrz vesmíry pro nás těžce uchopitelných švédských textů o pocitech bezmoci a moci v dnešním světě. O to však větší naléhavost z její tvorby můžeme vycítit. Svoji sólovou dráhu popisuje jako “místo bez limitů”. Letos ve spolupráci s producentem Henrykem Lippem (Anna von Hausswolff, Blue for Two, Union Carbide) vydala album Helvetsdagar. Dechberoucí instrumentální pasáže obohacené emotivním zpěvem jsou nápadně inspirovány ranou tvorbou Bjork nebo Radiohead, mezi své vlivy ale řadí také Jenny Hval nebo Adrianne Lenker.

Fågelle účinkovala na nejrůznějších místech v Evropě, mimo jiné např. na berlínském festivalu Heroes of Sound, Woman SRSLY v Londýně a mnoho dalších. V Praze si ji přijďte poslechnout společně s ambientním mágem Janem Kašparem alias Obelisk of Light se v prostoru vstupní haly Českého muzea hudby. Neobvyklá symbióza raně barokní církevní architektury s klasicistní úpravou a nově dokončenou přestavbou vytváří dokonalé koncertní prostředí, o čemž se naživo přesvědčte již 25. listopadu. Vstupenky za 222 Kč můžete kupovat v síti GoOut.net.

zdroj: TZ

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit