Minimalismus jako životní styl hýbe světem (hlavně tím instagramovým). Díky tomu už nějaký čas leží zdobené masivní náhrdelníky a obří monolitické prsteny v šuplíku a zdá se, že si tam ještě nějaký ten pátek pobudou. Nenápadné šperky jsou totiž svou rafinovaností tak návykové, že je těžko vyměníte za jiné. 

Je to jako droga

Minimalistické šperky jsou příznačné svými jednoduchými liniemi, často geometrickými tvary, jemným a jednoduchým zdobením. Jedná se skutečně o sofistikované kousky, které se lacině nepodbízejí, ale přesto na sebe dokáží strhnout pozornost.

Obrovským benefitem je jejich kombinovatelnost. Jsou vhodné nejen na denní nošení, protože se hodí úplně ke všemu, co ve skříni máte, ale i jako decentní doplněk k dechberoucímu večernímu nebo party outfitu.

Jednoduchost těchto blyštivých kousků vás bude přímo nabádat k tomu, abyste je vzájemně doplňovali, hráli si s nimi a vytvářeli tak různý příběh. Takový set náramků s rozličnými zlatými přívěsky, odrážejícími vaši životní cestu a cíl jsou dost originální. A kdo by v dnešní době nechtěl vyniknout ze 7 miliardové řady a ukázat svou jedinečnost, že?

Minimalistické šperky jsou navíc ideálním dárkem. Zaručeně se trefíte do vkusu obdarovávaného – ať už je to starší dáma, éterická víla, korporátní lvice či muž, který si potrpí na kvalitní manžetové knoflíčky.

 

Wow efekt

Byť se tento typ šperků snaží působit nenápadně, dokáží šokovat a přitáhnout zraky okolí. Postarají se o to zejména netradiční drahokamy v nich usazené. Mohou být surové, neopracované nebo mají naprosto netradiční barvu. Znáte tzv. salt’n‘pepper diamanty? A už jste někdy viděli černý diamant? To jsou drahokamy, které si přímo říkají o zasazení do zásnubního prstenu, považujete-li se za nemainstreamového jedince. V Česku je najdete v klenotnictví Eppi. 

Tohle nesmí v minimalistické šperkovnici chybět!

Máte po předchozích řádcích pocit, že takové klenoty rozhodně musíte mít? Tak to si určitě pořiďte:

Náušnice – a to buď nestárnoucí perlové, pecičkové náušnice ze zlata (žlutého, růžového, bílého) či klasické a jemné kruhy.

Náramky – z jednoduchých řetízků či hedvábných šňůrek, doplněné kamínkem nebo drobným přívěskem.

Prsteny – volit můžete mezi originálními solitéry nebo, pokud se toho nebojíte, zkuste tyto kroužky vrstvit a kombinovat.

Náhrdelníky – ať už dlouhé nebo krátké, slušet jim určitě budou drobné kamínky, perličky nebo stříbrné přívěsky s monogramem.

Vzhledem k jejich nadčasovosti se nebojte do nich trochu investovat a pořiďte si opravdu kvalitní kousky, které když odložíte do šperkovnice (i když proč byste to dělali?), budete moci po čase vytáhnout a znovu s nimi zazářit!

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit