V posledních hodinách se na internetu, zejména na Facebooku a YouTube, rozvířila zpráva o MikeJePánovi, kterého zřejmě již netřeba představovat (kdyžtak si s ním přečti náš rozhovor), a jeho údajném vzetí do vazby, přesněji tedy do cely předběžného zadržení, což následně spustilo vášnivou diskuzi.

Potom, co podnikatel a youtuber Mike Pán (před změnou jména Mikael Oganesjan) zveřejnil na svém profilu příspěvek o autonehodě, která se měla odehrát v noci z pátku na sobotu, následovalo divadlo, že Mike byl zadržen Policií ČR za zavinění autonehody, čímž způsobil ublížení na zdraví, nejspíše svým spolucestujícím, pod vlivem návykových látek (alkoholu), byl umístěn do cely předběžného zadržení, facebookový profil mu spravuje jeho kameraman a v reakci na situaci stihla vyjít už dvě videa, kdy případ komentuje nejprve jeho kolega Petr Kocourek (zde) a poté i zmiňovaný kameraman Lukáš (zde).

 

Celá situace na Facebooku a YouTube samozřejmě ihned vyvolala vášnivou diskuzi, do které se zapojili jak Mikovi fanoušci, kteří ho litují a přejí mu brzký návrat na svobodu, tak odpůrci, kteří se slovy: “Na každou svini se vaří voda,” kontroverznímu youtuberovi zas přejí jen to nejhorší.

Mezi těmito jedinci se objevili i tací, kteří na situaci nahlížejí úplně z jiného úhlu, a to takového, že Mike v žádné cele předběžného zadržení vůbec není a celá záležitost je jen dalším pokusem o “haló” jakožto “reklamní kampaň”. Ať už se nehoda stala či ne, velká část diskutujících tomu, co nám sdělují Mikovy profily, nevěří a očekávají takový výsledek případu, že bezchybná a zázračná pojišťovna na pokuty, kterou Mike Pán spoluvlastní a je zároveň její hlavní tváří, bezproblému Mika z obvinění vyseká a bude “reflektovat” svoje kvality a nábadat k tomu, že by si pojištění měl každý řidič bez váhání pořídit.

Tato tvrzení navíc i velmi razantně podpořil Týdeník Policie, který na svém facebookovém profilu zveřejnil následující vyjádření, který zřejmě mluví za vše. Ale třeba nás MikeJePán překvapí…

Co si o tom myslíte vy? Napište nám svůj názor do komentářů pod článkem.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit