Denně můžete na Instagramu narazit na zajímavé printy, ilustrace a grafiky. Nestává se vám ale, že už vám všechny ty obrazy splývají? Pokud ano, věřte, že umělec, jehož práce vám v příštích týdnech bude představena v Praze, z téhle řady vybočuje. Marek Mráz je slovenský ilustrátor, jehož tisky prostě přitahují pozornost.

Marek bude svoje unikátní printy vystavovat od 6. ledna 2016 v pražské prodejně Queens (U půjčovny 6, Praha 1). Výstava bude prodejní a bude trvat přesně měsíc, až do neděle 7. února 2016. První den výstavy DETOX 2 se můžete těšit na launch event, který dokreslí hudba DJe NobodyListena.

Mohl by ses našim fanouškům a zákazníkům na úvod krátce představit? Jak si se dostal k ilustracím a jak dlouho se jim věnuješ?

Volám sa Marek Mráz a som slovenský ilustrátor. Hlavná časť mojej tvorby sa venuje zobrazovaniu mojej generácie a celkovo celej popkultúry okolo nej. K ilustracií som sa dostal postupne od graffiti, cez malbu a rôzne dalšie média až k ilustracií, ktorá je pre mna najprirodzenejším spôsobom vyjadrovania. Venujem sa jej už cca 5 rokov. Počas tých piatích rokov som ale prešiel transformáciami či už štýlu, alebo samotného obsahu, čo mi ale otvorilo úplne nové cesty.

Můžeš popsat výrobní proces jednoho printu? Od prvního nápadu, přes technické detaily až po samotný finální produkt.

Print je ten konečný produkt, ktorý sa dostáva k ludom fizicky, čize u mna to znamená že mám určité kritéria podla ktorých vyberám a von sa dostane tak 10 percent všetkého čo vyprodukujem. Celý proces mojej tvorby začína v mojích archívoch v ktorých sú rôzne fotografie, obrázky a hudba, ktoré su pre mna niečo ako surový denník veci, ktoré ma zaujali. Denne pracujem cca 15 hodín a vyprodukujem minimálne 2 ilustrácie každý den…

Celý zbytek rozhovoru s Markem Mrázem o výstavě DETOX 2 naleznete na následující adrese – http://blog.queens.cz/420/queens-presents-detox-2-by-marek-mraz/.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?