Ačkoliv je Madonna považovaná v dnešním popu za veteránku, tak i po více jak třiceti letech na scéně dokáže stále překvapit. Hned si říkáte, čím šokovala tentokrát. Ano, jeptišky tančící kolem tyče, ztvárnění Da Vinciho obrazu Poslední večeře nebo simulování sexu, to všechno je kontroverzní, ale tentokrát to hraje spíše druhé housle. Madonna je na novém turné překvapivě více zpěvačkou než muzikálovou performerkou.

Celá více jak dvouhodinová show začala krátce před desátou hodinou, kdy se na pódiu objevili starověcí válečníci a Madonna si v kleci za tónů songu Iconic, následovanou Asií inspirovanou Bitch I’m Madonna, ukradla veškerou pozornost pro sebe a plejádu svých tanečníku, kteří dokázali díváky uhranout svými kousky včetně zlatého hřebu, kdy se na několikametrových tyčích houpali přes celou arénu. Nezaostala ani sama Madonna, která měla lepší kondičku než její o desítky let mladší kolegyně a v tu chvíli vám i bylo jedno, jestli zpívá naživo nebo na playback.

I když byla show plná songů z nového alba, nevynechala se ani řada hitů předělaných do moderní podoby, jakými je rocková Burning Up, dubstepová Like a Virgin nebo flamenco laděná La Isla Bonita a Dress You Up, po kterých si Madge s kytarou sedla doprostřed arény, aby Prahu překvapila dvěma bonusy Secret a Ghosttown, kdy dohromady s už před tím zahranou True Blue před kulisami autoopravny dojala a roztleskala celou arénu.

A aby nebylo toho dojímání málo, tak Madge přidala i předělávku La Vie En Rose od Edith Piaf, při které bavila celou arénu vtipy o svém bývalém manželovi a nabídla se jednomu chlapovi z publika, aby si ji vzal.

Když jste si už mysleli, že vás ke konci show nemůže nic překvapit, tak se na pódiu objevila herečka Jessica Chastain, aby si spolu s Madonnou zatančila u songu Unapologetic Bitch.

Madonna včera překvapila vyprodanou O2 Arénu svými vtipy, grácií se kterou stárne, komunikováním s publikem, které začalo bohužel pořádně reagovat až ke konci celé show, a dalo by se říct, že i svým zpěvem. Všechno, co jste do včera o Madonně slyšeli, se včera jen potvrdilo. To dobré i to špatné. Což jen potvrzovala skupina náboženských stoupenců protestujících před arénou, kteří hlásali boží trest pro všechny návstěvníky koncertu, feministky, homosexuály, sportovní fanatiky, huliče trávy či líné křesťany.

Ať si kritici říkají, co chtějí, ale dokud bude Madonna taková, jakou ji měla Praha možnost vidět, tak královnou popu zůstane. A koncert, který včera předvedla, je sice pořád jen popová show, ale ta nejlepší show, jakou můžete dnes vidět.

foto:
madonnarama.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit