Když George Miller začal pracovat na pokračování v jeho sérii Mad Max: Fury Road určitě netušil, že udělá jeden z nejlepších akčních filmů tohoto roku. Film obsahuje opravdu všechno, od zběsilých honiček až po chlápky s kytarou zavěšené na korbě auta.

Film Mad Max: Fury Road stál neuvěřitelných 150 milionů dolarů a nejde v něm ani tak moc o příběh, ale spíše o neuvěřitelné spektakulární efekty, nad kterými zůstane rozum stát. Tento snímek je opravdu to pravé pro milovníky pořádných akčňáků se super autohoničkami a pořádnou dávkou psycho nepřátel, kteří si stříkají stříbrnou barvu na pusu předtím, než zemřou. Strašně se mi na filmu líbilo, že není plný zdlouhavých romantických scén a dojemných rozmluvách uprostřed největšího boje, kdy vůbec nikomu nevadí, že se uprostřed bitevní vřavy někdo líbá a shodou náhod je všechny kulky minou. V podstatě se ve filmu moc nemluví, takže si můžete užít všechny ty skvělé efekty a super šílené postavy. Mad Max na ČSFD.cz nasbíral úctyhodných 87 % a tím se zařadil do žebříčku jako 88. nejlépe hodnocený film.

V tomto filmu si zahrála i česká Tatra 815, ale nejspíše ji ani nepoznáte, jelikož jsou všechna auta přizpůsobena životu v poušti a hlavně na drcení znepřátelených pouštních klanů.

Podle mne to nějakou extra velkou návaznost na předchozí starší díly nemá, tudíž to může zhlédnout každý bez ohledu na to, jestli viděl i předchozí díly této série. Ale teď už něco k příběhu. Celý příběh se odehrává v obří pusté poušti někde v post-apokalyptické budoucnosti, kde vládne krutý a ošklivý “Immortan Joe” (Hugh Keays-Byrne), který je do češtiny přeložen jako “Nadsmrťák Joe”. Nadsmrťák je velký chamtivec a všechnu vodu si syslí pro sebe a svým poddaných dává opravdu jen část. Také má pod zámkem pět zavřených nezmutovaných plodných panen, které si nadevše cení.

mad max Immortan Joe
Immortan Joe (zdroj: www.pinterest.com)

Celé to začne, když se jeho nejvěrnější bojovnice a imperátorka Furiosa (Charlize Theron) už nemůže dívat na utrpení pěti nebohých žen a všechny je Nadsmťákovi uzme. Řekne, že jede do nedalekého města pro benzín a vezme si sebou obří bojovou cisternu a nějaké zásoby. Když se Nadsmrťák Joe dozví, že Furiosa odbočila z cesty a prchá, okamžitě mu dojde, že mu z trezoru ukradla jeho “všechno”. Ihned alarmuje spřátelené klany a začíná zběsilá honička po poušti. Bývalému policajtovi Maxovi (Tom Hardy) se při této akci podaří utéct a na své osamělé cestě potká prchající Furiosu, a tak se k nim přidá a společně spolu prchají před spáry Nadsmrťáka Joa.

DSC_3888.JPG
Mad Max (zdroj: www.blastr.com)

Celý film je opravdu jedna velká lahůdka a určitě bych ho doporučil každému. Jestli se na film půjdete podívat, určitě se nám nezapomeňte svěřit se svými pocity z filmu do komentářů.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit