Když George Miller začal pracovat na pokračování v jeho sérii Mad Max: Fury Road určitě netušil, že udělá jeden z nejlepších akčních filmů tohoto roku. Film obsahuje opravdu všechno, od zběsilých honiček až po chlápky s kytarou zavěšené na korbě auta.

Film Mad Max: Fury Road stál neuvěřitelných 150 milionů dolarů a nejde v něm ani tak moc o příběh, ale spíše o neuvěřitelné spektakulární efekty, nad kterými zůstane rozum stát. Tento snímek je opravdu to pravé pro milovníky pořádných akčňáků se super autohoničkami a pořádnou dávkou psycho nepřátel, kteří si stříkají stříbrnou barvu na pusu předtím, než zemřou. Strašně se mi na filmu líbilo, že není plný zdlouhavých romantických scén a dojemných rozmluvách uprostřed největšího boje, kdy vůbec nikomu nevadí, že se uprostřed bitevní vřavy někdo líbá a shodou náhod je všechny kulky minou. V podstatě se ve filmu moc nemluví, takže si můžete užít všechny ty skvělé efekty a super šílené postavy. Mad Max na ČSFD.cz nasbíral úctyhodných 87 % a tím se zařadil do žebříčku jako 88. nejlépe hodnocený film.

V tomto filmu si zahrála i česká Tatra 815, ale nejspíše ji ani nepoznáte, jelikož jsou všechna auta přizpůsobena životu v poušti a hlavně na drcení znepřátelených pouštních klanů.

Podle mne to nějakou extra velkou návaznost na předchozí starší díly nemá, tudíž to může zhlédnout každý bez ohledu na to, jestli viděl i předchozí díly této série. Ale teď už něco k příběhu. Celý příběh se odehrává v obří pusté poušti někde v post-apokalyptické budoucnosti, kde vládne krutý a ošklivý “Immortan Joe” (Hugh Keays-Byrne), který je do češtiny přeložen jako “Nadsmrťák Joe”. Nadsmrťák je velký chamtivec a všechnu vodu si syslí pro sebe a svým poddaných dává opravdu jen část. Také má pod zámkem pět zavřených nezmutovaných plodných panen, které si nadevše cení.

mad max Immortan Joe
Immortan Joe (zdroj: www.pinterest.com)

Celé to začne, když se jeho nejvěrnější bojovnice a imperátorka Furiosa (Charlize Theron) už nemůže dívat na utrpení pěti nebohých žen a všechny je Nadsmťákovi uzme. Řekne, že jede do nedalekého města pro benzín a vezme si sebou obří bojovou cisternu a nějaké zásoby. Když se Nadsmrťák Joe dozví, že Furiosa odbočila z cesty a prchá, okamžitě mu dojde, že mu z trezoru ukradla jeho “všechno”. Ihned alarmuje spřátelené klany a začíná zběsilá honička po poušti. Bývalému policajtovi Maxovi (Tom Hardy) se při této akci podaří utéct a na své osamělé cestě potká prchající Furiosu, a tak se k nim přidá a společně spolu prchají před spáry Nadsmrťáka Joa.

DSC_3888.JPG
Mad Max (zdroj: www.blastr.com)

Celý film je opravdu jedna velká lahůdka a určitě bych ho doporučil každému. Jestli se na film půjdete podívat, určitě se nám nezapomeňte svěřit se svými pocity z filmu do komentářů.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?