Excelent Mystic SK8 Cup, o kterém jsme již několikrát psali, není jen o sportovních výkonech těch nejlepších světových skateboardových jezdců, ale bez pochyby i o vedlejším programu, mezi které patří samozřejmě i hudba. Ta bude letos na Mysticu opravdu nadupaná, podívejte se na následujících 5 hudebních celků, které byste si určitě neměli nechat ujít!

Martin Pek - nollie bs bigspin
Martin Pek – nollie bs bigspin
  1. Sucicidal Tendencies

Excelent Mystic Sk8 Cup otvírá v pátek 26. června kapela Suicidal Tendencies, která je od svého založení spjatá se skateboardovou scénou. Jejich zvuk a video ke skladbě „Possessed to skate“ formovalo hudební vkus skateboardové generace 90 let a přesto, že od založení kapely uplynulo již více než 30 let, jsou její živé koncerty považovány za totální nářez. Jako předskokani zahrají osvědčení Pipes and Pipes.

  1. G-Point Hunters

Po hudebně tvrdším a rozjezdovém pátku, přijde taneční sobota. Každá party má někde ukrytý svůj bod rozkoše a v sobotu ji na Excelent Mystic Skate Cupu budou hledat G-Point Hunters. Koktejl funky, dance, rapu a popu v podání skladatele, klávesáka a zpěváka Romana Holého, zpěváka Matěje Rupperta a zpěvačky Terezy Černochové. Tahle formace svými koncerty docela šetří, takže máte výjimečnou příležitost vidět ji naživo.

  1. Ohm Square

Spolu s G-Point Hunters sobotní večer na Excelent Mystic Skate Cupu vyšperkují Ohm Square. Parta, která byla v druhé polovině devadesátých let synonymem české elektronické scény, dnes funguje coby duo Jan2 a Charlotte One, doplněné nejen koncertním hostem Mirkem Lackem. Kapela Ohm Square se dala dohromady v roce 1996. Rok poté už vydali debutovou desku Ohmophonica,  která byla první taneční elektronickou deskou v Česku. Druhé album “Scion” tehdejší sestavě vyneslo ocenění Akademie populární hudby Anděl. Skladba “Wounds On The Cherry Tree” se hrála všude a objevila se i na soundtracku ke kultovnímu filmu “Samotáři”. Čeští filmaři si Ohm Square oblíbili, takže zazněli v dalších snímcích jako Divoké včely, Děvčátko, Knoflíkáři, Anděl Exit nebo Eliška má ráda divočinu. I když už dnes před sebou bouřliváci Ohm Square tlačí kočárky ve Stromovce a recenzenti o nich píší, že „dospěli“, rozhodně se máte na co těšit!

zdroj: www.facebook.com/ohm-square
zdroj: www.facebook.com/Ohm-Square
  1. Big Boss legendy

Poslední večer Excelent Mystic Sk8 Cupu, neděle 28. června, bude v rytmu hip hopu a v režii labelu BIGGBOSS. Dorazí v kompletní sestavě – PSH, Opravdový James Cole, DJ Wich, Orion, Dj Mike T a Vladimír518. Na Štvanici hráli x-krát, ale takhle pohromadě to bude pořádný nedělní nářez.

  1. Red Bull Stage

A kdo pořád nebude mít dost, může se od desáté večerní hodiny vrhnout na Red Bull DJ stage, kde zahrají například DJ M3 z Kalifornie, Ian Pooley z Berlína, IM Cyber, Lucas Hulan, Loutka, Robot, Lumiere a další.


MSC Poster


A co ty? Jdeš na Mystic kvůli skateboardingu nebo kvůli hudbě? Vstupenky kupuj v síti Ticketstream!