Excelent Mystic SK8 Cup, o kterém jsme již několikrát psali, není jen o sportovních výkonech těch nejlepších světových skateboardových jezdců, ale bez pochyby i o vedlejším programu, mezi které patří samozřejmě i hudba. Ta bude letos na Mysticu opravdu nadupaná, podívejte se na následujících 5 hudebních celků, které byste si určitě neměli nechat ujít!

Martin Pek - nollie bs bigspin
Martin Pek – nollie bs bigspin
  1. Sucicidal Tendencies

Excelent Mystic Sk8 Cup otvírá v pátek 26. června kapela Suicidal Tendencies, která je od svého založení spjatá se skateboardovou scénou. Jejich zvuk a video ke skladbě „Possessed to skate“ formovalo hudební vkus skateboardové generace 90 let a přesto, že od založení kapely uplynulo již více než 30 let, jsou její živé koncerty považovány za totální nářez. Jako předskokani zahrají osvědčení Pipes and Pipes.

  1. G-Point Hunters

Po hudebně tvrdším a rozjezdovém pátku, přijde taneční sobota. Každá party má někde ukrytý svůj bod rozkoše a v sobotu ji na Excelent Mystic Skate Cupu budou hledat G-Point Hunters. Koktejl funky, dance, rapu a popu v podání skladatele, klávesáka a zpěváka Romana Holého, zpěváka Matěje Rupperta a zpěvačky Terezy Černochové. Tahle formace svými koncerty docela šetří, takže máte výjimečnou příležitost vidět ji naživo.

  1. Ohm Square

Spolu s G-Point Hunters sobotní večer na Excelent Mystic Skate Cupu vyšperkují Ohm Square. Parta, která byla v druhé polovině devadesátých let synonymem české elektronické scény, dnes funguje coby duo Jan2 a Charlotte One, doplněné nejen koncertním hostem Mirkem Lackem. Kapela Ohm Square se dala dohromady v roce 1996. Rok poté už vydali debutovou desku Ohmophonica,  která byla první taneční elektronickou deskou v Česku. Druhé album “Scion” tehdejší sestavě vyneslo ocenění Akademie populární hudby Anděl. Skladba “Wounds On The Cherry Tree” se hrála všude a objevila se i na soundtracku ke kultovnímu filmu “Samotáři”. Čeští filmaři si Ohm Square oblíbili, takže zazněli v dalších snímcích jako Divoké včely, Děvčátko, Knoflíkáři, Anděl Exit nebo Eliška má ráda divočinu. I když už dnes před sebou bouřliváci Ohm Square tlačí kočárky ve Stromovce a recenzenti o nich píší, že „dospěli“, rozhodně se máte na co těšit!

zdroj: www.facebook.com/ohm-square
zdroj: www.facebook.com/Ohm-Square
  1. Big Boss legendy

Poslední večer Excelent Mystic Sk8 Cupu, neděle 28. června, bude v rytmu hip hopu a v režii labelu BIGGBOSS. Dorazí v kompletní sestavě – PSH, Opravdový James Cole, DJ Wich, Orion, Dj Mike T a Vladimír518. Na Štvanici hráli x-krát, ale takhle pohromadě to bude pořádný nedělní nářez.

  1. Red Bull Stage

A kdo pořád nebude mít dost, může se od desáté večerní hodiny vrhnout na Red Bull DJ stage, kde zahrají například DJ M3 z Kalifornie, Ian Pooley z Berlína, IM Cyber, Lucas Hulan, Loutka, Robot, Lumiere a další.


MSC Poster


A co ty? Jdeš na Mystic kvůli skateboardingu nebo kvůli hudbě? Vstupenky kupuj v síti Ticketstream!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit