Vítám vás u dalšího dílu seriálu “Legendární tenisky”. V minulých dvou dílech jsem psal o teniskách Nike Air Force 1 a Adidas Superstar, které se v době vydání nosily výhradně na basketbal. Jak jistě víte, kalifornská firma Vans vyrábí boty výhradně na skate, popřípadě BMX.

1977. Vznik boty. Proč vůbec vznikly? Prostý důvod. Spousta z vás jistě ví, že například Authentic od Vans nevydrží nejdéle a už vůbec ne na ježdění na skate, tak hlavy ve Vans napadlo, že prostě musí udělat botu, která toho vydrží víc a toto je výsledek.

zgn9qbbi1cnj0iakuoht

Old Skooly to nekončilo a Vans udělali high verzi – Sk8-Hi.

Kolaborace

Kolaborace Vans Old Skool x Supreme je ohledně počtu různých párů opravdu požehnaná. Od klasické modré Old Skool boty se “snake printem” na bočním pruhu, přes “giraffe print” z S/S2012 až po “camo“. Asi zatím poslední kolaborace Vans Old Skool je s americkým raperem Tylerem, the Creatorem (Golf Wang), ke které jsou dělaná trička, polo-shirts a čepice se stejným vzorem.

Golf Wang x Vans

Tohle je z článku vše, jako vždy určitě posílejte váš pár do komentářů a napište, o jakém páru bych měl napsat v další části “Legendárních tenisek”!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit