Vítám vás u dalšího dílu seriálu “Legendární tenisky”. V minulých dvou dílech jsem psal o teniskách Nike Air Force 1 a Adidas Superstar, které se v době vydání nosily výhradně na basketbal. Jak jistě víte, kalifornská firma Vans vyrábí boty výhradně na skate, popřípadě BMX.

1977. Vznik boty. Proč vůbec vznikly? Prostý důvod. Spousta z vás jistě ví, že například Authentic od Vans nevydrží nejdéle a už vůbec ne na ježdění na skate, tak hlavy ve Vans napadlo, že prostě musí udělat botu, která toho vydrží víc a toto je výsledek.

zgn9qbbi1cnj0iakuoht

Old Skooly to nekončilo a Vans udělali high verzi – Sk8-Hi.

Kolaborace

Kolaborace Vans Old Skool x Supreme je ohledně počtu různých párů opravdu požehnaná. Od klasické modré Old Skool boty se “snake printem” na bočním pruhu, přes “giraffe print” z S/S2012 až po “camo“. Asi zatím poslední kolaborace Vans Old Skool je s americkým raperem Tylerem, the Creatorem (Golf Wang), ke které jsou dělaná trička, polo-shirts a čepice se stejným vzorem.

Golf Wang x Vans

Tohle je z článku vše, jako vždy určitě posílejte váš pár do komentářů a napište, o jakém páru bych měl napsat v další části “Legendárních tenisek”!