V květnu roztančí MeetFactory na Radio Wave Stimul Festivalu hvězdy klubové scény Lafawndah, Throwing Shade a Total Freedom, v rámci série Bohemian Like You představí svoji verzi now age psych-dancové duo Prince Rama, s jedinečnou fúzí osmdesátkového popu a temné elektroniky vystoupí synth-popové duo Kate Boy a konec měsíce se ponese v introspektivním stylu zámořských projektů Porches a Frankie Cosmos.

Radio Wave Stimul Festival: Lafawndah (US) + Throwing Shade (UK) + Total Freedom (US) / 7. 5.

První Radio Wave Stimul Festival roku 2016 přiveze do smíchovské MeetFactory náklad sonického dobrodružství v podobě toho nejaktuálnějšího, co se momentálně děje na průsečíku klubové taneční hudby, globalizovaného popu a R&B. V české premiéře vystoupí Lafawndah – vycházející hvězda britského labelu Warp, která svůj zvuk staví na kombinaci středovýchodních nebo karibských rytmů s klubovými vibes, Throwing Shade, londýnská producentka, zpěvačka a spolupracovnice Sophieho a Total Freedom, zakládající člen legendární crew Fade To Mind.

Více informací: Stimul Festival

Bohemian Like You: Prince Rama (US) / 11. 5.

Sestry Taraka a Nimai Larson jsou odchované krišňákama, a je to znát nejen z názvu kapely. Psych-dancové duo Prince Rama (které se čas od času rozrůstá o další členy) je součástí vlny „now age“, nové spirituality v hudbě i identitě. Ochrannou ruku nad nimi drželi od jejich „objevení“ na texaském festivalu SXSW spříznění Animal Collective – na jejich labelu Paw Tracks vydali tři desky a hudebně se pohybují právě mezi psychedelií A.C. a avantgardním Arielem Pinkem. Letos se situace mění, a novou, celkem již 8. desku Xtreme Now vydávají sestry Larsonovy po dlouhé 4leté pauze u slovutné značky Carpark Records (Toro Y Moi, raní Beach House).

Více informací: princerama.com

Kate Boy (SE) / 14. 5.

Synth-popové duo Kate Boy vydalo na sklonku loňského roku dlouho očekávaný debut One a konečně se ukáže i v Praze. Kolektiv okouzlený (nejen) tvorbou švédského sourozeneckého dua The Knife o sobě dal před třemi lety vědět hvězdnými singly Northern Lights a The Way We Are, které se objevují také na dlouhohrajícím debutu. Produkce se kromě Australanky Kate Akhurst a jejích skandinávských Rocket Boy (Markus Dextegen, Oskar Sikow Engström, Hampus Nordgren Hemlin) chopil také Chris Berg (Depeche Mode, Fever Day, The Knife) a na albu se tak míchá to nejlepší z osmdesátkového popu s dnešní temnou elektronikou. V rámci evropské šňůry se Kate Boy 14. května poprvé zastaví v MeetFactory. Těšte se na enigmatický večírek!

Více informací: www.kateboy.com

Porches (US) + Frankie Cosmos (US) / 30. 5.

Aaron a Greta jsou pár z New Yorku. Aaron má introspektivní elektro-kytarovku Porches, kde Greta zpívá sbory a občasně hraje na kytaru, mladinká Greta má svůj DIY-folkový projekt Frankie Cosmos (pod kterým vydala od roku 2011 desítky přímočarých domácích nahrávek). Porches vydali letos parádní druhou desku Pool – „soundtrack k domácí párty stydlivých dětí“, jak píše Pitchfork v pochvalné recenzi, Frankie Cosmos vydává k 1. dubnu rovněž druhé regulérní album Next Thing plné jednoduchých, ale o to silnějších songů. Porches a Frankie Cosmos jedou na jaře na společné evropské turné a 30. května se staví i v MeetFactory.