V současné chvíli  se všechno ve světě točí okolo koronaviru COVID-19, ale také kolem možnosti, jak se před ním účinně chránit. Vláda České republiky nařídila povinné nošení roušek na veřejnosti, což se nakonec ukázalo jako správná volba. Koronavirus je totiž silně infekční nemoc, která se přenáší kapénkami, jež se přes nosní sliznici či ústa dokáže dostat do vašeho těla, a tak rouška dokáže ochránit jak vás, tak i vaše okolí.

V současné krizi si většina populace šije vlastní roušky doma na koleni, jelikož zásobování lékáren nestíhá a ochrana musí být distribuována především do nemocnic. Do šití roušek se tak pustily maminky, tetičky, babičky a zkrátka všichni kdo umí zacházet se šicím strojem.

Každopádně aktuálně je možné na trhu narazit také na několik českých firem, které se rozhodly pomoci v současné situaci a vyrábí vlastní kvalitní roušky. Jednou z takových firem jsou také České lůžkoviny, které se za normální situace věnují prodeji  českých lůžkovin, a nyní nabízí kromě roušek, které vyrábí ze zbytků látek, také kvalitní certifikované nano roušky. Mimo firmy, které se snaží v současné době prodávat kvalitní certifikované produkty, tak se objevili totiž také podvodníci, kteří své roušky vydávají za certifikované, i když jejich produkty parametry vůbec nesplňují. Je tedy důležité, aby prodejce vždy své osvědčení zveřejnil.

Díky speciální nano technologii, ze které je rouška vyrobena, je podle dostupných testů schopna ochránit uživatele před viry a nemocemi přenášenými vzduchem, přibližně srovnatelným způsobem jako speciální respirátory.

Nano rouška je tedy ještě o něco více účinnější než rouška z obyčejné textilie a dá se u ní dokonce vyměnit filtr, který je možno později zakoupit i samostatně. Jsou tedy správnou volbu pro ty, kteří se chtějí cítit trochu víc bezpečněji a nemají čas na šití nebo vyvařování textilie. Noste roušky, chráníte sebe i okolí.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit